Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
Berlínská IFA opět odložena. Opět díky pandemii a zhoršující se situaci v Asii – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

Berlínská IFA opět odložena. Opět díky pandemii a zhoršující se situaci v Asii


Po loňském silně omezeném mezinárodním veletrhu spotřebního zboží IFA v Berlíně se letos IFA 2021 už měla konat více měně v normální fyzické a živé podobě, byť s přísnými hygienickými pravidly. Po posledním vývoji situace v Asii, kde došlo rychlému šíření nových variant, padlo po konzultaci s odborníky rozhodnutí, letošní veletrh IFA zrušit.

Zrušení veletrhu? Proč, když epidemie pomalu ustupuje?

Chyba. Pandemie je sice pomalu na ústupu, nicméně v Asii je opět na vzestupu a vypadá to na další vlnu a nová opatření spojená s omezením cest mimo asijské země, omezení vstupu do jednotlivých zemí a mnohá další opatření.

Ačkoliv se plánovalo dlouho dopředu že veletrh bude a vše nasvědčovalo tomu že se tak opravdu stane, nikdo nemohl předvídat zhoršenou epidemiologickou situaci v asijských zemích. Bohužel toto rozhodnutí nesou nelibě ti , kteří své cesty na tento veletrh plánovali dlouho dopředu – tedy zajištění ubytování, letenky, rozpočet na prezentace na samotném veletrhu atd., to vše jde vniveč.

Navíc část výstaviště je nyní určena pro potřeby zdravotníků – slouží jako očkovací centrum. Pořadatelé IFA se rozhodli svoje síly soustředit rovnou na veletrh IFA 2022, který se už snad bude konat bez jakýchkoliv omezení.

Zdroj: TS, ifa-berlin.com