Po zimní přestávce kdy byla stavba zakonzervována se dohledné době na staveniště opět vrátí čilý stavební ruch. Odstartuje poslední závěrečná etapa rekonstrukce této frekventované ulice o délce zhruba 730 m.

„Rekonstruovat tuto ulici už bylo potřeba jako sůl a lidé na to už netrpělivě čekali několik let. I když nám koronavirus ukousne hodně finančních prostředků z rozpočtu města a musíme přemýšlet o zbytných a nezbytných investicích, tato akce je pro nás prioritou,“ zdůraznila primátorka Věra Palkovská. Náročná rekonstrukce nejen zvýší bezpečnost chodců i řidičů, ale zároveň dodá této lokalitě novou tvář.

Modernizace „malé“ Jablunkovské započala 25.. června. V délce 730 m která bude rozdělena na 2 etapy je tedy více než dostatek práce a bude také záležet hodně na klimatických podmínkách které rozhodnou zda-li budou práce hotovy včas nebo se přehoupnou do dalšího roku. První etapa bude v úseku od ul. Okružní po ul. Nerudovu, druhá etapa pak bude pokračovat v úseku od ul. Nerudovy po napojení na ul. Jablunkovskou. Stavební práce započnou od ulice Reymontovy a budou pokračovat dál směrem k magistrátu Třinec. Stavební práce mohou dočasně omezit i samotnou ulici Jablunkovskou případně ulice kolem staveniště. Držme dělníkům palce aby se rekonstrukce podařila.