Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
[ČLÁNEK] Jak fotí LG G8s ThinQ? – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

[ČLÁNEK] Jak fotí LG G8s ThinQ?


První pohled na tento telefon je za námi a já jsem směle pustil do testování LG G8s ThinQ. Jak jsou na tom vlastně letos fotoaparáty v kombinaci hlavní, zoom a šíro? V následujícím článku si vše rozeberme.

Začněme tedy hlavním fotoaparátem. Ten má 12 Mpx a jde s největší pravděpodobností o senzor od Sony, ale jde o spekulaci Ohnisková vzdálenost po přepočtu na kinofilm je 26mm, což nám říká že nejde zrovna o široký záběr obrazu. Druhý objektiv typu Zoom má rozlišení také 12 Mpx a ohn. vzdáleností 52mm ani zde nevíme o jaký senzor se jedná a nejinak je tomu u posledního 13 Mpx širokoúhlého objektivu s ohn. vzdáleností 16 mm což je celkem solidní hodnota, jen připomeňme že vlajkové Samsungy mají zhruba šíra s hodnotou okolo 13-14mm a Huaweie jsou na tom trochu hůře, ty jsou někde okolo 16-18 mm, což ale taky není žádná tragédie jen neuděláte tak širokou fotku. V předu pak nalezneme 8 Mpx seflie kameru a TOF senzor pro ovládání gesty.

Ve většině případů jsem byl spokojen s výstupem. Snímky jsou u všech tří čoček pěkně prokreslené, nechybí jim ostrost barevné podání je také vyvážené. Telefon netrpí přepaly Kde telefon občas pokulhává jsou noční snímky. Tam telefon podává výkony zřejmě jak se mu chce. Někdy jsou výstupy až překvapivě dobré, ale někdy nestojí za nic, leda za to abyste fotky dali třeba na sociální sítě, ale na nějakou výstavní fotky zapomeňte, to se musíte poohlédnout někde jinde.

Překvapilo mě jaké makro snímky se dají udělat s hlavním 12 Mpx objektivem. Ten bokeh efekt je naprosto skvělý. Přímo ukázkový, to se LG vážně povedlo. Nestalo se že tato funkce někdy zradila.
Zoom objektiv je za dobrého světla ucházející. Senzor s 12 Mpx a světelností f/2.6 papírově nezní moc dobře a naživo jsem z něj byl trochu na rozpacích. za dne z něj lezou celkem pěkné fotky, zlom přichází s ubývajícím světlem, začíná nastupovat silný šum a kvalita fotek jde celkem rychle dolů.

Jiná písnička je ovšem šíro. Jak už jsem říkal v minulosti a zřejmě říkat ještě budu je to že širokoúhlý objektiv u LG smartfonů je prostě boží. Snímky jsou ostré, za dobrého světla prokreslené ale jak už to tak bývá i tady se s úbytkem světla neobejdeme bez nastupujícího šumu.

Video lze natáčet maximálně ve 4K při 60 snímcích. V tomto rozlišení není dostupná stabilizace, ta je dostupná až při 30 snímcích stejného rozlišení 4K. V tomto rozlišení je dostupná funkce HDR 10 kdy vám telefon natočí vybledlý obraz který lze v postprodukci vylepšit a přizpůsobit k obrazu svému. Tato funkce je něco na způsob V-LOGU u fotoaparátů, pomocí kterého můžete vylepšovat kontrast, jas, či barvy videozáznamu obecně. Více uvidíte v přiložených videích a fotogalerii.

Testovací video – LG G8s 2160p (60fps):

 

Testovací video – LG G8s 2160p (30fps) HDR10: