Dnes se čeká evropská premiéra Xiaomi Mi11. Co můžeme čekat?


V domovské Číně si už hojně testují nové Xiaomi Mi 11 v evropě zatím stále čekáme na evropskou premiéru a evropské ceny. Zmíněná premiéra proběhne dnes ve 21 hodin našeho času formou online streamu.a

Xiaomi právě představilo svou novou vlajkovou loď Mi 11, o které informuje například xatakandroid.com. Jedná se o dlouho očekávanou novinku a současně první mobilní telefon s nedávno představeným procesorem Snapdragon 888 od Qualcommu. Nové Xiaomi Mi 11 tak bude zcela jednoznačně patřit mezi nejvýkonnější telefony na trhu. Procesor se pojí s 8/12GB operační pamětí a dále bude k dispozici 128/256 GB interní paměti. O podpoře paměťových karet zatím nepadla zmínka a lze předpokládat, že s ní nepočítá.

Xiaomi nasadilo Super AMOLED panel od Samsungu s úhlopříčkou 6,81″ a 2K+ rozlišením (3 200 × 1 440 px). Počítat můžete s vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz. Nadprůměrný bude též jas displeje, který v maximální hodnotách bude činit 1 500 nitů. Přímo do displeje je též integrována čtečka otisků prstů. V horní části zobrazovače je malý průstřel pro čelní 20 Mpx fotoaparát.

Systémem je Android 11 s nadstavbou MIUI 12.5. Telefon podporuje dvojici nano SIM karet, přičemž na obou by měly být dostupné 5G sítě. Samozřejmostí je Wi-Fi 6, NFC nebo USB-C. 3,5mm jack bohužel opět chybí. Zvukově si však telefon nepovede špatně a má lákat na stereo reproduktory Harman Kardon.

Fotoaparáty:

Hlavní 108 Mpx snímač s optickou stabilizací obrazu. Velikost snímače se zastavila na hodnotě 1/1,33″ a světelnost činí f/1.85. Dále je připraven 13 Mpx ultrawide fotoaparát se záběrem 123°. Poslední fotoaparát má 5 megapixelů a slouží pro makro snímky ze vzdáleností od 3 do 10 centimetrů. Žádné další fotoaparáty na zadní straně již telefon nemá. A je to dobře. Lepší 3 pořádné fotoaparáty, než 10 naprosto zbytečných.

Co se týče baterie, tady žádnou slávu nečekejme. S průměrnou kapacitou 4 600 mAh nějak dlouhou výdrž očekávat nelze, a tak se Xiaomi snaží alespoň o velmi svižné doplnění energie. Drátové nabíjení je podporováno výkonem až 55 W, což zní krásně a lze odhadovat, že k úplnému nabití bude stačit zhruba 45 minut.

Rozhodující bude cena základního modelu Mi11 a později i Mi 11 Pro. Před pár dny unikly ceny v eurech a zatím jako evropští zákazníci nemáme důvod jásat, neboť ceny jsou opět mnohem vyšší než domovské čínské a to o několik procent. 

Prozatím se spekuluje o 800 eurech za základní verzi, což je stejná cena jako loni. Avšak vzhledem k faktu, že letos je Samsung s Exynosem 2100 daleko větší konkurencí, se mohou ceny na poslední chvíli maličko pohnout.