Dvojice nových Zenfonů s čistým Androidem obohatí portfolio značky Asus.


Asus v nadcházející době obohatí své smartphonové portfolio ve střední třídě o dvojici modelů Asus Zenfone Max (M2) (ZB633KL) a Asus Zenfone Max Pro (M2) (ZB631KL). Jejich společným rysem je displej s výřezem, baterie s vysokou kapacitou a čistý operační systém Android, ve verzi 8.1 Oreo. Novinky se začnou prodávat s cenovkami 4 990 Kč u základního modelu a 7 590 Kč u  modelu s přídomkem Pro.

Zajímavější ze dvou novinek je Zenfone Max Pro (M2), jenž se chlubí líbivým designem s lesklými plastovými zády a 6,3palcovým Full HD+ IPS displejem. Slušný výkon dodá procesor Snapdragon 660, pro český trh je určena ta nejštědřejší z existujících paměťových variant, tzn. 6 + 64 GB. Duální zadní fotoaparát nabídne rozlišení 12 + 5 Mpx a světelnost f1.8 na primárním objektivu.

Posíleno je také audio a výkon hlasitého reproduktoru, nechybí FM rádio. Čtečka otisků je umístěna na zádech, dole najdeme 3,5mm jack a bohužel zastaralý microUSB konektor. To je ale asi jediná výtka jinak papírově vyváženému telefonu, který běží na čistém Androidu 8.1 Oreo a pohání jej článek se štědrou kapacitou 5 000 mAh. Na výběr bude v titanově šedé a tmavě modré barvě.

Zenfone Max (M2) už má ve výbavě více kompromisů. Design je obyčejnější, ale stále povedený – záda mají matný metalický povrch v černé, stříbrné nebo modré barvě. Rozlišení IPS displeje pokleslo na HD+ při stejně velké úhlopříčce 6,3 palce. O výkon se stará procesor Snapdragon 632 a k dispozici bude 4 + 32 GB paměti.

Zadní duální fotoaparát má rozlišení 13 + 2 Mpx se světelností f1.8 na hlavní čočce. Nechybí výkonný hlasitý reproduktor a FM rádio. Zachován zůstal 3,5mm jack a i zde se bude nabíjet přes starý microUSB konektor. Baterie nabídne kapacitu 4 000 mAh. Také u nižšího modelu vsadil Asus na čistou verzi operačního systému Android 8.1 Oreo. Tento model nemá NFC, vyšší Pro ano.