HP Spectre 15 x360 je první vlaštovkou s 15″ AMOLED displejem

  • Bude se jednat o první 15″ notebook s AMOLED displejem s HDR technologií
  • Výdrž na jedno nabití bude až 17,5 hodiny
  • Výrobce si zřejmě nechá za novou  technologii řádně zaplatit


Novinka od HP je notebook s překlápěcí konstrukcí, kdy obtočením displeje kolem klávesnicové základny získáte velký a těžký tablet. Pochopitelně ale existují i další mezirežimy, kupříkladu stan. Hlavní hvězdou HP Spectre 15 x360 je již zmíněný displej, který tvoří 15″ AMOLED panel pokrývající prostor DCI-P3. Panel disponuje kontrastem 100 000 : 1 a poradí si i s HDR obsahem. Displej obklopený tenkými rámečky je dotykový, nad ním se nachází webkamera, kterou si mohou paranoidní uživatelé přepínačem deaktivovat.

HP Spectre 15 x360 pohání procesor Intel Core i7 osmé generace, na výběr bude buď s grafickou kartou od AMD nebo od NVidie. V maximální konfiguraci může mít počítač 16 GB RAM a 512GB SSD, potěšit má excelentní výdrž na jedno nabití čítající 17,5 hodiny.

Bohužel více detailů HP ke svému počítači neprozradilo, neznáme tak ani přesnou úhlopříčku displeje, ani jeho rozlišení. Stejně tak ještě nevíme cenu, která bude kvůli AMOLED panelu zřejmě vysoká. Bližší detaily se snad dozvíme v březnu, kdy má jít Spectre 15 x360 do prodeje.

Prezentace produktu HP Spectre 15 x360: