Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
Intel přeci jen vydělá za uzavření 5G divize. Zavřenou divizi odkoupí Apple – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

Intel přeci jen vydělá za uzavření 5G divize. Zavřenou divizi odkoupí Apple


5G je budoucnost, na tom se asi většina lidí shodne. Kdo nebude mít v dohledné době technologii pro sítě 5. generace jako by ani nebyl. Americká společnost Apple proto koupila většinový podíl v modemové divizi výrobce čipů Intel. Apple tak učinil velký krok směrem k výrobě vlastních čipů pro mobilní telefony. Hodnota dohody je jedna miliarda USD (22,9 miliardy Kč). Informovaly o tom společnosti.

Podle dohody se zhruba 2200 zaměstnanců Intelu přesune pod křídla Applu. Ten tak získá od Intelu duševní vlastnictví, vybavení a nájemní smlouvy. Spolu se současným portfoliem bude mít Apple 17 000 patentů pro mobilní technologie, od standardů pro mobilní komunikace po modemy. Je to velký úspěch a šance pro Apple dohnat náskok ostatních firem které mají v tomto segmentu velký náskok (Huawei, Qualcomm apod)

Po dokončení dohody si Intel ponechá práva na vývoj modemů pro jiné aplikace než chytré telefony, jako osobní počítače, průmyslové vybavení a samořídící auta.

ROG Phone II: Asus povyšuje extrém na novou úroveň

 

 

 

Modemové čipy připojují zařízení jako iPhone k bezdrátovým mobilním sítím. Apple se v této oblasti vždy spoléhal na externí dodavatele. V posledním roce se Intel stal jediným zdrojem modemových čipů pro iPhony, protože Apple se dostal do dlouhotrvajícího právního sporu s předchozím dodavatelem Qualcomm kvůli jeho praktikám při licenci patentů.

V dubnu se však Apple a Qualcomm dohodly na urovnání, jehož podmínkou bylo, že iPhone začne znovu používat modemové čipy Qualcommu. Několik hodin poté Intel uvedl, že ukončí podnikání s modemy pro chytré telefony. Apple většinou kupuje mnohem menší společnosti. Dohoda s Intelem je tak pro Apple druhou největší po koupi Beats Electronics za 3,2 miliardy USD v roce 2014.