Jaký bude nástupce Snapdragonu 845? Překoná letošní konkurenty A12 a Kirin 980?


Nástupcem Snapdragonu 845 se stane osmijádrový procesor Snapdragon 8150 se 4 výkonnějšími (2,6 GHz) a 4 úspornými jádry (1,7 GHz), doplněné o Kryo jádra od Qualcomm. K oficiálnímu představení by mělo dle našich informací začátkem prosince.

K dispozici tak budou 4 výkonnější jádra (v žargonu Qualcommu označována jako „zlatá“) a stejný počet méně výkonných úsporných jader („stříbrná“). Novinka od Qualcommu nasadí svá vlastní Kryo jádra jako u Snapdragonu 845. „Zlatá“ výkonnější jádra budou taktována na 2,6 GHz, zatímco úsporná „stříbrná“ na 1,7 GHz. Udaný takt se však do vydání ještě může změnit, a to směrem k lepšímu, neboť se na novém procesoru stále pracuje.

Jednou z hlavních změn je nový čip s taktem až 650 MHz, u kterého zatím neznáme počet běžících jader. Po vzoru Huawei a Applu bude i u nového Snapdragonu představena dedikovaná část pro neuronový akcelerátor.

Stejně jako letošní novinky, procesor Apple A12 a Huawei Kirin 980 bude i SDN 8150 vyráběn 7 nm technologií. Prvních vlaštovek s tímto novým procesorem bychom se měli dočkat v březnu 2019. Myslíte si, že i letos Qualcomm opět překoná konkurenci, nebo to vypadá na proklatě tvrdý souboj s konkurencí?