Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
„Malá“ Jablunkovská ulice v Třinci dostává nový kabát. První etapa je již hotová – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

„Malá“ Jablunkovská ulice v Třinci dostává nový kabát. První etapa je již hotová


Na ulici „malá“ Jablunkovská v Třinci – Lyžbicích úspěšně pokračuje jedna z největších investičních akcí tohoto roku. V těchto dnech byla dokončena první etapa rekonstrukce od ulice Okružní po Nerudovu a stavební práce plynule pokračují druhou etapou.

„Rekonstruovat tuto ulici už bylo potřeba jako sůl a lidé na to už netrpělivě čekali několik let. I když nám koronavirus ukousne hodně finančních prostředků z rozpočtu města a musíme přemýšlet o zbytných a nezbytných investicích, tato akce je pro nás prioritou,“ zdůraznila primátorka Věra Palkovská. Náročná rekonstrukce nejen zvýší bezpečnost chodců i řidičů, ale zároveň dodá této lokalitě novou tvář.

Modernizace „malé“ Jablunkovské započala 25.. června. V délce 730 m která bude rozdělena na 2 etapy je tedy více než dostatek práce a bude také záležet hodně na klimatických podmínkách které rozhodnou zda-li budou práce hotovy včas nebo se přehoupnou do dalšího roku. První etapa bude v úseku od ul. Okružní po ul. Nerudovu, druhá etapa pak bude pokračovat v úseku od ul. Nerudovy po napojení na ul. Jablunkovskou. Jestli bude modernizace malé Jablunkovské dokončena v řádném termínu ukáže až čas a tom jestli nebudou muset být práce s důvodu současné pandemie COVIDu-19 přerušeny, a odloženy až se situace vrátí do normálu.

„Malá“ Jablunkovská po rekonstrukci volala desítky let. „Její modernizace sice přináší nepohodlí a dopravní omezení, na druhou stranu se těšíme, že bude tato frekventovaná spojnice mezi Starým Městem a Lyžbicemi bezpečnější a naše město zase o něco hezčí. Prosíme občany o pochopení, trpělivost a zvýšenou opatrnost,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.

Aktuální stav „malé“ Jablunkovské po dokončení 1. etapy po Nerudovu ulici: