Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
Mobilní veletrh MWC v Barceloně to má i letos nahnuté. Po Nokii a Googlu odřekl svou účast i Samsung – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

Mobilní veletrh MWC v Barceloně to má i letos nahnuté. Po Nokii a Googlu odřekl svou účast i Samsung


Červen se nezadržitelně blíží a s ním letos odložený mobilní veletrh smartfonů a nositelné elektroniky MWC ve španělské Barceloně. Jak se ale zdá zatím není ani tento termín stoprocentně jistý. Důvodů je hned několik.

Jednak ve světě stále aktuální téma pandemie kolem nemoci COVID-19, jednak to že některé státy stále neotevřely hranice a neumožňují svým občanům vycestovat do zahraničí a jednak i to že se opakuje historie z loňské kdy z obav o zdraví svých zaměstnanců velké firmy jako Nokia, Google Xiaomi apod stahovaly své účasti na tomto prestižním veletrhu.

Z veletrhu se již odhlásily tyto firmy: Ericsson, Nokia, Sony, Facebook, Google, Qualcomm a Oracle a nyní jejich řady rozšířil i Samsung. To už máme na problém zaděláno. K tomu ještě přidejme firmy, které budou následovat kroky výše uvedených firem a je po celém veletrhu. Nebylo by se čemu divit, kdyby GSMA zrušila celý veletrh jednou provždy, protože firmy, které doposud oznámily svou neúčast sice neuvidíme fyzicky na výstavišti, ale uvidíme je online na video prezentacích.