Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
Nokia 1. Co o ní zatím víme? – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

Nokia 1. Co o ní zatím víme?

O chystaném smartphonu Nokia 1 víme již nějakou dobu. Prozatím jsme se však o tomto modelu mnoho nedozvěděli. To se ale nyní alespoň částečně mění. V certifikaci FCC se totiž objevil telefon od Nokie s kódovým označením TA-1056. Podle spekulací by pravděpodobně mohlo jít o již zmíněnou Nokii 1. A co se o tomto telefonu díky FCC dozvídáme?
Jde o rozměry. Výška smartphonu TA-1056 totiž bude pouhých 133 mm, jeho šířka pak 68 mm. A co nám tato čísla prozrazují? V tomto modelu se zřejmě dočkáme malého displeje, spekuluje se o 4,5’’ zobrazovači. Od FCC také víme, že telefon bude podporovat dvě SIM karty či LTE připojení. Telefon nebude ochuzen ani o 3,5 mm jack pro připojení sluchátek.

Z dřívějších informací již také víme, že Nokii 1 bude nejspíše pohánět procesor Snapdragon 212, kterému bude sekundovat 1 GB paměti RAM. V oblasti softwaru jsme se dozvěděli, že Nokia 1 bude spadat do projektu Android One, přičemž bude využívat platformu Android Go, která je určena pro ty nejméně vybavené telefony.

Otázkou stále zůstává, kdy bude telefon oficiálně představen. Datum představení totiž zatím není známo. MWC už ale klepe na dveře a nutno tedy doufat, že HMD Global odhalí kompletně celou Nokii 1 na veletrhu v Barceloně, protože dle dřívějších spekulací by měla Nokia 1 jít do prodeje už v březnu. Cena modelu se odhaduje na částku kolem 2 000 Kč.