Pixel 4 a 4 XL úniky. Více paměti RAM a větší displeje


Nové Pixely dostanou oproti svým předchůdcům mírně vyšší displeje, z menšího naroste rozlišení z 1080 × 2160 na 1080 × 2280 px, u většího z 1440 × 2960 na 1440 × 3040 px. Pozitivní je, že ani u jednoho z Pixelů nenajdeme v displeji výřez. Oba telefony si mají také polepšit v oblasti operační paměti, údajně dostanou 6 GB RAM. Potvrzuje se také přítomnost duálních fotoaparátů na zádech. Nové Pixely bude nepochybně pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 855 nebo jeho nejnovější revize 855+.

Shivam Pandya poskytl serveru gsmarena.com exkluzivní fotografie zachycující údajný prototyp Pixelu 4 od Googlu. Na telefonu lze vidět velký displej s průstřelem v pravém horním rohu. Zdá se, že Google zásadně zmenší rámečky kolem displeje. Na druhou stranu designu zůstává záhadou, neboť je na prototypu aplikováno silné maskování. Navíc Google údajně využívá tři nezávislé týmy, které pracují na budoucích smartphonech a ve výsledku může jít o slepou vývojovou větev.

Spatřit můžeme pouze zadní stranu telefonu, která bude skleněná a zdá se, že nově Google opustí od lesklého a matného skla. Nasadí pouze lesklou plochu, což je trochu škoda. V levém horním rohu bude modul fotoaparátů. Ten nakonec nepůsobí tak mohutně, ale z obrázku nelze vyčíst, jak moc bude vystupovat nad okolní povrch. Na každý pád se můžeme těšit na blíže nespecifikovanou sestavu dvou fotoaparátů. Ze zadní strany zmizela čtečka otisků prstů, což naznačuje, že ji Google přesune přímo do displeje.

Video únik podoby nového Google Pixelu 4:

Načítám přehrávač