Po roční pauze se opět můžeme těšit na nový model Xiaomi Mi Note 11


Když před dvěma lety Xiaomi uvedlo na trh model Mi Note 10, způsobil tím poměrně velký poprask. Ovšem nejvíce z toho těžil zákazník. Xiaomi se tehdy povedlo nakombinovat převratný fotoaparát a solidní zbytek hardwaru a rozumně nastavenou cenu.

Do té doby jsme dostávali zařízení, která měla maximálně 48 Mpx a měli tehdy neskutečnou technologii skládání 4 pixelů do jednoho snímku, tím vznikali 12 Mpx výsledné snímky. Pak ale přišlo Xiaomi s Mi Notem 10 a všichni jsme tehdy zírali, protože přijít s fotoaparátem s rozlišením vyšším než 50 Mpx nedávalo smysl. Xiaomi ten smysl našlo, a tak přišlo s Mi Notem 10. Pro informaci Mi Note 10 bylo na západě přejmenovaná řada Mi CC9.

Teď čínský výrobce přichází po roční pauze, kdy nebyla Mi CC10, hodlá v dohledné době představit Mi CC11, aby sjednotil číslování v letošní řadách.  Hlavním tahákem letošní řad Mi CC11 má být údajně periskopický zoom s 5x přiblížením a hlavním fyzicky velkým senzorem. Objevili se zvěsti o chystaném 200 Mpx v kooperaci s firmou Olympus, ale tento senzor má být pouze v Mi 12 Ultra a telefonech od Samsungu. Dokonce i chystaný Mi Mix 4 má stejný 50 Mpx GN2 od Samsungu, jaký má Mi 11 Ultra.
Jaký bude tedy hlavní tahák Mi Note 11 resp. Mi Note 11 pro? Bude to 5x periskopický zoom a hlavní senzor který má mít základní model Mi Note 11 má mít 64 Mpx, tedy něco ve stylu letošních S řady od Samsungu. Procesor by zde mohl být Qualcomm Snapdragon 870 což bude hodně dobrý základ. Oba kousky by poté měly mít fyzicky velký 1/1,3” hlavní fotoaparát.

Základní model by pak měl dostat Snapdargon 778G nebo 780G. Dále bychom pak měli najít u základního modelu 90 Hz OLED displej. Prozatím není ani jisté, kdy přesně se telefony představí, ale lze předpokládat, že stihnou tento rok. Pokud jsou tedy dnešní zvěsti pravdivé.