Když před dvěma lety Xiaomi uvedlo na trh model Mi Note 10, způsobil tím poměrně velký poprask. Ovšem nejvíce z toho těžil zákazník. Xiaomi se tehdy povedlo nakombinovat převratný fotoaparát a solidní zbytek hardwaru a rozumně nastavenou cenu.

Do té doby jsme dostávali zařízení, která měla maximálně 48 Mpx a měli tehdy neskutečnou technologii skládání 4 pixelů do jednoho snímku, tím vznikali 12 Mpx výsledné snímky. Pak ale přišlo Xiaomi s Mi Notem 10 a všichni jsme tehdy zírali, protože přijít s fotoaparátem s rozlišením vyšším než 50 Mpx nedávalo smysl. Xiaomi ten smysl našlo, a tak přišlo s Mi Notem 10. Pro informaci Mi Note 10 bylo na západě přejmenovaná řada Mi CC9.

Teď čínský výrobce přichází po roční pauze, kdy nebyla Mi CC10, hodlá v dohledné době představit Mi CC11, aby sjednotil číslování v letošní řadách.  Hlavním tahákem letošní řad Mi CC11 má být údajně periskopický zoom s 5x přiblížením a hlavním fyzicky velkým senzorem. Objevili se zvěsti o chystaném 200 Mpx v kooperaci s firmou Olympus, ale tento senzor má být pouze v Mi 12 Ultra a telefonech od Samsungu. Dokonce i chystaný Mi Mix 4 má stejný 50 Mpx GN2 od Samsungu, jaký má Mi 11 Ultra.
Jaký bude tedy hlavní tahák Mi Note 11 resp. Mi Note 11 pro? Bude to 5x periskopický zoom a hlavní senzor který má mít základní model Mi Note 11 má mít 64 Mpx, tedy něco ve stylu letošních S řady od Samsungu. Procesor by zde mohl být Qualcomm Snapdragon 870 což bude hodně dobrý základ. Oba kousky by poté měly mít fyzicky velký 1/1,3” hlavní fotoaparát.

Základní model by pak měl dostat Snapdargon 778G nebo 780G. Dále bychom pak měli najít u základního modelu 90 Hz OLED displej. Prozatím není ani jisté, kdy přesně se telefony představí, ale lze předpokládat, že stihnou tento rok. Pokud jsou tedy dnešní zvěsti pravdivé.