Pokračování v kauze drahých dat. Vytrženo z kontextu? Omyl! Stejná slova zazněla osmkrát v jednom rozhovoru


Máme tady pokračování kauzy drahých v České republice. Minulý týden zaznělo v pořadu České televize 168 hodin toto:  “Když budete prostě někomu pořád dokola opakovat: Máme drahá data, máme drahá data, tak co uděláte, tak vezmete mobil, nepřipojíte se na internet přes data, ale budete hledat volnou wifinu. A tady jsme u toho. Čím méně se těch dat používá, protože se jim vyhýbáme, tak tím nepřispíváme k tomu, aby byla levnější,“ To byla chyba. Tato slova způsobila takovou medializaci že se prakticky celý týden mimo jiných událostí řešila i tato kauza.

Pak přišla paní ministryně s prohlášením že tato slova byla vytržena Českou televizí z kontextu a že to takto nemyslela. Následně byla zveřejněna audio nahrávka z rozhovoru pro ČT, ale ne ta kterou ¨(včetně video materiálu ) odvysílal pořad 168 hodin České televize, ale ta z předešlého dne, kde slova z výše uvedené citace nezazněla.

Další zajímavostí je, že Česká televize ve včerejším stejném pořadu, kde ministryně prohlásila svá nešťastná slova odvysílala další reportáž kde mimo jiné zaznělo že slova z citace uvedené výše zazněla v reportáži celkem 8-krát. To už jako vytrženo z kontextu moc nevypadá.

Pokud jste kauzu nezaznamenali můžete si přečíst tento článek-Drahá data v Česku? Ne podle paní ministryně Novákové. Prý si za ně lidé mohou sami

Na reportáž z pořadu 168 hodin ČT se můžete podívat v následujícím videu (Zdroj: Česká televize):

Načítám přehrávač