Populární Youtube Shorts míří do dalších zemí. Konečně je mezi nimi i Česko


TikTok dostává v dalších 100 zemích konkurenci v podobě Youtube Shorts. Krátká videa se tedy rozšířila do všech zemí kde Google potažmo Youtube působí.

Trend krátkých a hlavně vertikálně točených videí začal postupně šířit TikTok což je čínská sociální platforma pro sdílené podobných videí. Cílem takových videí je třeba krátce a stručně informovat o důležitých novinkách, krátké zábavné skeče (např. s domácími mazlíčky, dětmi apod), hudební imitace a tak bychom mohli pokračovat dál.

Youtube to vzal za trochu jiný konec a dá se zde parafrázovat rčení „Když dva dělají totéž, není to totéž“. Googlu tuto možnost pojal stylem že tvůrci, kteří budou mít tuto funkci k dispozici mohou krátce informovat své věrné diváky např. o nadcházejících živých přenosech, srazech s fanoušky, harmonogramu nových videí či si jen tak popovídat nebo sdělit novinku, která by se nedala vydat jako tradiční video plnoformátové.
I zde totiž Youtube Short podporují dnes tak populární vertikální videa stejně jako TikTok. Jako první byly YouTube Shorts představeny loni v září v Indii, poté se dostaly v březnu do USA a o několik týdnů později do Latinské Ameriky, Kanady a Velké Británie. Poslední expanze, která zahrnuje i Česko, je globální, týká se všech trhů, kde firma působí.

YouTube má ke svým Shorts v knihovně i vlastní hudbu, v květnu podepsal spolupráci s distribuční společností TuneCore, v USA pak se Sony Music Entertainment, Universal Music Group nebo Warner Chappel Music.
Načítám přehrávač