Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
První spekulace o možné podobě hardwaru Xiaomi Mi 12 – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

První spekulace o možné podobě hardwaru Xiaomi Mi 12


Máme období letních prázdnin, a to znamená prosakování prvních kusých informací o nově chystaných vlajkových telefonech od čínské značky Xiaomi. Loni svou vlajkovou řadu Mi 11 představila v závěru roku 2020 a na tento trend by chtěla podle ověřeného čínského leakra navázat i letos.

Rodina řady Mi 11 byla letos velmi úspěšná, a i takový Mi 11 Ultra, který hravě překonává a válcuje veškerou konkurenci v podobě iPhonu 12, Samsung Galaxy S21 Ultra, dokonce kanibalizuje vlastní základní model Mi 11 se 108Mpx ISOCELL HMX od Samsungu.

Objevili se první náznaky toho, že by Xiaomi mohlo představit nástupce Mi 11, řadu Mi 12 alespoň tedy základní model Mi 12 ještě koncem letošního roku.
Informace také hovoří o chystaném hardwaru, ale zatím to jsou všechno pouze spekulace a zatím není vůbec nic potvrzeno, berme tedy vše s pořádnou dávkou rezervy.

Co se týče procesoru, ten by měl být již tradičně od Qualcommu, nástupce letošní 888, možná 895 nebo tak nějak. Fotovýbava by údajně měla korenspondovat se Samsungem a s jeho nejvyšším modelem S22 Ultra, tedy měl by zde být stejný senzor s rozlišením 200 Mpx a velikostí 1‘ palec což už při rozlišení 50 Mpx modelu GN2 u letošní Mi 11 Ultra byla paráda. Ostatně taky ne nadarmo dodnes kraluje v DXOMark jako TOP fotomobil a Xiaomi si moc dobře vědomo tohoto prvenství a chtělo by na něj navázat. Ostatně je velice pravděpodobně že může poměrně brzy překonat Google Pixel 6 se stejným fotosenzorem a stejnou velikostí senzoru tedy 1 palce. Údajně má být onen 200 Mpx čip rezerován výhradně Mi 12 Ultra. Nechejme se tedy překvapit

Z dalších parametrů uveďme displej typu LTPO AMOLED s rozlišením QHD+ se 120 Hz obnovovací frekvencí. Od této technologie si můžeme tedy slibovat mnohem lepší výdrž a Mi 12 Ultra má mít dokonce až 120W drátové nabíjení a až 100 bezdrátové nabíjení. Počkejme si tedy do prosince a třeba nás Xiaomi něčím hodně překvapí.

Xiaomi Mi 11 Ultra králem všech foto mobilů: