Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
První střípky informací o chystaném Qualcomm Snapdragon 865 – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

První střípky informací o chystaném Qualcomm Snapdragon 865


Na pultech obchodů se začínají pomalu objevovat první top modely letošního roku poháněné jedním z nejvýkonnějších čipsetů současnosti – Snapdragonem 855. Konkurence ale nezahálí, a proto se nelze divit, že v americké firmě již pracují na jeho nástupci. První informace o něm zveřejnil německý server WinFuture. 

Příští vlajkový Snapdragon nese kódové označení SM8250 a název Kona, což zřejmě odkazuje na oblast ostrova Havaj, na němž Qualcomm pořádá své každoroční technologické summity. Komerční název chystaného čipsetu bude pravděpodobně Snapdragon 865. 

Čip je prý interně testován s novým a rychlejším typem operační paměti LPDDR5, kromě toho má být součástí testovacího okruhu i čip SDM55 nazvaný Huracan, což by mohl být 5G modem. Zda se jej Qualcomm pokusí integrovat přímo do čipsetu, nebo jej ponechá separátně, je v tuto chvíli nejisté. Do podzimu, kdy Qualcomm obvykle své novinky odhaluje, zbývá ještě spousta času. 

 

 Tohle vypadá hodně dobře. Sharp ukázal ohebný 6,2palcový displej v konstrukci véčka