Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
Radnice vytvořila na Terase nová parkovací místa pro zhruba 20 aut – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

Radnice vytvořila na Terase nová parkovací místa pro zhruba 20 aut


Na sídlišti Terasa přibude v průběhu tohoto týdne nové parkoviště. Vyčleněním části prostoru autobusové zastávky Terasa – konečná budou mít řidiči k dispozici 21 nových stání, které jim pomohou jednodušeji zaparkovat.

„Zvažovali jsme zřídit v těchto místech parkoviště už delší dobu, nicméně musela ještě proběhnout jednání se všemi dopravci a Policií ČR,“ potvrdil náměstek primátorky Ivo Kaleta. „Doposud se prostor u zastávky Terasa-konečná uvolňoval pro náhradní parkování jen v případě, když v okolí probíhaly stavební práce, například při rekonstrukci ulice Seifertova. Nově budou tedy moci lidé využívat tento prostor pro parkování běžně,“ dodal Ivo Kaleta.

Otázka parkování je v Třinci bezesporu jedním z aktuálních témat, kterému město dlouhodobě věnuje velkou pozornost. Vzrůstající potřebu parkovacích ploch řeší Třinec stejně jako řada dalších větších měst po celé republice, proto si město nechalo zpracovat Koncepci parkování včetně analýzy stávající situace a návrhů na konkrétní opatření, která pomohou řidičům lépe zaparkovat. „Třinec není nafukovací a zároveň nám záleží na veřejném prostoru a zeleni, proto jednu z cest vidíme právě v dopravních úpravách, jako v tomto případě,“ podotkl Ivo Kaleta.

Úprava dopravního značení v prostoru autobusové zastávky Terasa konečná (ve směru jízdy do centra) bude hotová v tomto týdnu. Nové parkoviště neovlivní zastavování autobusů na zastávkách a bude zde zachován jednosměrný provoz. Vyznačeno bude celkem 21 šikmých parkovacích míst a nebude chybět ani vyhrazené parkovací místo pro osoby se zdravotním znevýhodněním.

Prosíme řidiče, aby v tomto prostoru parkovali řádně na vyznačených parkovacích místech, aby se v tomto poměrně malém prostoru zamezilo případným kolizím.

Zdroj: trinecko.cz