Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
Realme dnes představí nové telefony řady GT – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

Realme dnes představí nové telefony řady GT

  • Novinky zaujmou velkým displejem a čistým Androidem s výbornou odladěností
  • Překvapí použití 50 Mpx senzoru od Sony IMX 766
  • Cenou bude hodně silným protihráčem pro Samsung, Xiaomi nebo Sony

Čínské Realme dnes přestaví pro domácí trh nové modely řady GT. Konkrétně půjde o modely GT Master Edition a GT Master Explorer Edition.

Nejdříve si rozebereme levnější model GT Master Edition, který bude mít SUPER AMOLED FullHD displej o velikosti 6,43 palce a 120 Hz obnovovací frekvencí. Srdcem bude ověřený Qualcomm Snapdragon 778G v kombinaci se 8 GB RAM a 128 nebo 256 GB interního úložiště.

Co se týče foto výbavy, nepůjde o žádného premianta. Budou zde pro Realme důvěrně známé senzory. Hlavní 64 Mpx senzor doplněný o 8 Mpx ultraširoko úhlý senzor a 2 Mpx makro. Na přední straně pak najdeme 32 Mpx senzor, který bude podporovat maximálně 1080p videa.Zatímco levnější GT Master Edition moc nenadchne, vybavenější GTX Master Explorer Edition vypadá mnohem lépe. Do vínku dostane na střední třídu více než dostačující Snapdragon 870, displej naroste na 6,55 palce a opět SUPER AMOLED se 120 Hz a FulHD rozlišením. Naroste i velikost RAM a to až na 12 GB. Díky funkci, kterou nedávno představilo čínské OPPO, je možnost rozšíření RAM až úctyhodných 19 GB a u nižší verze až na 15GB. Vždy bude možnost rozšířit RAM maximálně o 7 GB.

Sluší se také zmínit že nižší model bude mít baterii 4300 mAh a model GT Master Explorer Edition bdue mít 4500 mAh baterii

Vybavenější edice potěší zejména fotografy. Do vínku se dostane nový 50 Mpx senzor SONY IMX 766, který najdeme například u OnePlus nebo Oppo Find X3 Pro, případně již brzy u OnePlus Nord2. Dále zde najdeme 16 Mpx šíro a 2 Mpx makro. O megapixely tedy nouze rozhodně nebude.

Máme se tedy rozhodně na co těšit ale bylo by dobré zmínit že dnešní představovačka je pouze pro čínský trh a zatím není jasné kdy a za kolik se tyto zmíněné telefony dostanou na náš trh.