Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
Samsungu dál padají prodeje řady S21. Jde o drtivý propad. Byla nařízena revize mobilní divize – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

Samsungu dál padají prodeje řady S21. Jde o drtivý propad. Byla nařízena revize mobilní divize

  • Meziročně opět nižší prodeje Galaxy S21 a nečekaně velký růst Xiaomi v posledním roce vyděsili Samsung.
  • Společnost prý spustila interní revizi mobilní divize o pár let předem a snaží se přijít na to, proč se řada Galaxy S už tolik neprodává.
  • Zároveň údajně zjistili, že za jejich nedostatek součástí nemůže jen globální situace s čipy, ale také firmy, které dávají přednost právě Xiaomi.


Podle serveru The Elec spustil Samsung nečekaně už letos revizi své mobilní divize. Byla narychlo založena Business Support Task Force, která bude nyní prošetřovat a hodnotit vedení této části společnosti a její interní fungování. Jenom samotná skutečnost, že byla tato speciální jednotka založena už nyní je přitom dost překvapující. Běžně se dělá kontrola po nějakých 5 až 10 letech letech, aby se vedení ujistilo, že je vše v pořádku a jestli nemůže někde něco vylepšit.

Samsung však začal se svou revizi o pár let dříve a byť měla skončit už v červenci, tak vzhledem k současnému vývoji na trhu bylo údajně prošetřování prodlouženo na dobu neurčitou. Důvod tohoto nečekaného vyšetřování stavu mobilní divize je více než jasný. Samsung potřebuje zjistit, proč jsou prodeje Galaxy S21 opět tak výrazně horší než loni, i když už telefony neprovází žádná kontroverze s přehříváním a výkonem a přišly na trh výjimečně dříve než konkurence. Nemluvě o faktu, že prakticky hned po vydání strávily všechny modely S21 svůj život v různých akcích a slevách.

Důvodem prodloužení vyšetřování jsou pak prý nedávné prodejní úspěchy Xiaomi, které nyní Samsung krátce předehnalo v Evropě i globálně a stalo se světovou jedničkou na trhu. Přijít po dlouhých letech nadvlády s velkým náskokem o pozici největší výrobce telefonů na světě se Samsungu rozhodně nelíbí a je to jen ukázka toho, jak alarmující je stav značky.
Krom všech těchto problémů se mělo díky revizi přijít také na to, proč má Samsung tak velké potíže s dodávkami komponent pro výrobu. Zjištění však nebylo ani trochu příjemné. Údajně už omezil dodávky čipů korejskému obru i MediaTek. Ten se prý nechal slyšet, že nemůže uspokojit poptávku Samsungu nejen zkrátka jen kvůli globálnímu nedostatku čipů, ale také kvůli nové pozici značky na trhu. MediaTek si je totiž podle všeho vědom růstu Xiaomi a jeho nového postavení, a tak dává prioritu logicky tomu kdo odebírá nejvíc jeho zboží.

Jak se Samsung dokáže dostat z tak nepříjemné situace je otázkou. Sice nás čeká za pár dní představení cenově atraktivnějších ohebných telefonů, avšak to jsou stále vlajkové a tím pádem drahé modely. Galaxy A52s by mohlo pomoci, ale jeden model nestačí odrazit invazi čínských modelů v různých cenovkách. Samsung bude muset zkrátka zatnout zuby a rychle na něco přijít. Jinak je možné, že za tři roky už najdeme v TOP 5 výrobcích telefonů na světě už jen Apple jako jediná nečínská značka.