Tradiční Mikulášský jarmark v Třinci klepe na dveře. 1. prosince oživí náměstí v Třinci


Náměstí a prostory kulturního centra TRISIA zaplní stánky s ukázkami tradičních řemesel, s vánočními dekoracemi, adventními věnci, voňavými perníčky a dalšími dobrotami. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program a v 16.30 nebude chybět ani slavnostní rozsvícení vánočního stromu za účasti primátorky města Věry Palkovské a zástupců církví.

Na příchozí bude kromě množství stánků čekat také bohatý doprovodný program, který zahájí Štývarův dětský sbor. Po něm přijde na řadu představení Na cestě do Betléma Divadélka s radostí a připraveno je také pásmo koled a taneční show skupiny BCC. Divadlo GAPA3 a GAPCIO prozradí, co se dělo se Santou v komíně.  Sólistka sboru Gymnázia Třinec Magdaléna Majetná zapívá vánoční písně a poté zahraje ostravská folková kapela Tři vykřičníky a cimbálová muzika Jagár. Nejen děti potěší Taneční hrátky s Honzou Onderem. Jarmark zakončí populární kapela Poetika.

Období adventu se v mnoha městech nese v duchu vánočních koncertů a nejrůznějších akcí pro širokou veřejnost. Nejinak tomu bude v Třinci. Třinec ve spolupráci se svými partnery a za podpory MS kraje chystá pro občany Statutárního města Třinec akci nazvanou Adventní podvečery.
Těšit se můžete na 30 atraktivních, většinou hudebních, vystoupení. O letošní zahájení podvečerů se v neděli 8. 12. postarají dvě skvělé kapely – místní Dr. Ong a pražská Brouci BAND – The Beatles Revival. V dalších dnech se budou na podiu střídat místní kapely, sbory a talentovaní mladí umělci (Drnkálisti, Magdon, Gorol, Hutnik, Cafe ´80, aj.). Těšit se můžete i na vystupující z Prahy a Plzně (HAMLETI vč. Aleše Hámy a Dalibora Gondíka, Kaczi, Znouzectnost), a letos poprvé také na zahraniční kapely z Polska a Slovenska (Akurat, Ja Ty a Rolo). V programu bude zastoupena celá řada hudebních stylů od folku, country, přes rock, pop, až po jazz a alternativní muziku. Dětem a mládeži jsou určena především vystoupení jejich vrstevníků – žáků souboru zobcových fléten Píšťalička ZUŠ Třinec, žáků soukromé ZUŠ Tutti Music Třinec a studentů třineckého gymnázia (kapela The Striped). Ti nejmenší si spolu s rodiči určitě užijí zábavný interaktivní program S anděly o Vánocích aneb Pohádka o Ježíškovi. Tečku za 14denním adventním maratonem udělá seskupení Family Gospel Ostrava a ohňostroj.

řinecké adventní podvečery přichystal Coffee&Coctail Bar Destiny ve spolupráci se  statutárním městem Třinec. Akce se uskuteční za finanční podpory Moravskoslezského kraje a místních sponzorů.

Zastavte se v předvánočním shonu a přijďte. Těšíme se na Vás!

Archivní ukázka Mikulášského Jarmark v Třinci z roku 2017: