Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
Třinec bude nově třídit také jedlý tuk z domácností – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

Třinec bude nově třídit také jedlý tuk z domácností


Občané Třince mají nově k dispozici 13 speciálních popelnic určených ke sběru použitých jedlých tuků. Konkrétně je najdete na Terase na ul. Beskydská, Slezská, Dukelská, Horní, Kpt. Nálepky a na točně autobusů MHD na Kamionce,  dále jsou k dispozici v Lyžbicích na ul. Palackého, Jiráskova, SNP (dvůr TGM u garáží), Erbenova, ve Starém Městě na ul. Lesní a nám. Míru (ve dvoře) a na Sosně na ulici Sosnová.

Mapu s rozmístěním nádob najdete na https://www.tridimolej.cz/mapa/. Rozmístění „olejových“ popelnic v Třinci bezplatně zajistila po dohodě s městem společnost Trafin Oil, která se bude starat i o jejich čistotu a svoz. „Jedná se o pilotní projekt, a pokud se ujme a lidé budou popelnice využívat, počet nádob rozšíříme i na další místa v Třinci,“ uvedl náměstek primátorky Ivo Kaleta.
Do nových nádob tuky patří všechny JEDLÉ oleje a tuky, které používáme doma při přípravě jídla. Třídit můžete všechny druhy potravinářských olejů (slunečnicový, olivový, řepkový, sójový, palmový, kokosový, a další), tuky (máslo, margarín nebo sádlo). To znamená veškeré oleje a tuky z konzerv, ze zeleniny, masa, ryb, salátů, fondue, sýrů či hub nakládaných v oleji nebo marinády na grilování, a samozřejmě ze smažení i fritování.

Použité oleje a tuky stačí doma slít do jakékoli PET láhve o objemu od 0,3 do 1,5 litru, kterou jste zvyklí třídit. Olej nechte před přelitím vždy úplně vychladnout. Olej do láhve můžete slévat postupně, nezapomeňte ji však pokaždé pečlivě zašroubovat. Plnou a dobře uzavřenou láhev odneste do nejbližší označené popelnice na třídění oleje. Vytříděný olej do popelnice v žádném případě nepřelévejte, naplněné PET láhve vhazujte vždy pečlivě uzavřené. Skleněné láhve do této popelnice nepatří! Skleněná láhev se může při vhození do popelnice nebo při další manipulaci rozbít a olej pak vyteče a ušpiní vše okolo. Veškeré informace k třídění olejů najdete na www.tridimolej.cz.