Třinecká radnice získala významné ocenění


Statutární město Třinec a jeho magistrát vykročily do nového roku pravou nohou a s patřičným elánem. V prvních lednových dnech totiž získal Třinec a třinecká radnice platinové ocenění „za dosažení nejvyšší spokojenosti občanů v projektu vnějšího hodnocení a kvality života ve městě“. Díky pozitivním zpětným vazbám od občanů byla třinecká radnice vyhodnocena v projektu Dobrý úřad za rok 2019 jako nejlepší v ČR. Krátce nato ještě obdrželo naše město od odborné poroty soutěže Chytrá města pro budoucnost 2019 certifikát Smart Třinec.

„Toto nečekané milé překvapení pro nás znamená velkou radost a povzbuzení do další práce. Třinec je město, které má rádo lidi, a spokojený občan je naší prioritou. Základem toho, aby všechno fungovalo, musí být přívětivá a vstřícná radnice, která pomáhá a poradí.  Spokojenost lidí je naším dlouhodobým cílem. Ocenění je pro nás zpětnou vazbou, že to občané vidí, a proto má pro nás zvlášť velkou hodnotu. Stejně jako certifikát týkající se oblasti Smart City. Cestou chytrého města jsme se vydali proto, abychom zpříjemnili a usnadnili lidem život. Nesmíme ale usnout na vavřínech, stále je co zlepšovat. Jednou z velkých výzev k řešení je nyní parkování,“ uvedla primátorka Věra Palkovská.
Třinecký magistrát je do projektu Dobrý úřad zapojen od roku 2016 a jeho prostřednictvím získává konstruktivní zpětnou vazbu od občanů – klientů.  V rámci projektu Dobrý úřad je v jednotlivých kancelářích magistrátu rozmístěno zhruba 80 stojánků s kartičkami, do nichž mohou lidé vyplnit svou e-mailovou adresu a odbor, který navštívili. Vyplněné karty pak mohou vhodit do jednoho ze dvou boxů, které najdou ve vestibulech u hlavního i zadního vchodu do budovy. Prostřednictvím elektronického dotazníku pak mohou zhodnotit práci odboru, který navštívili. Třinecká radnice navázala na úspěchy předchozích let, kdy se třikrát umístila v tomto hodnocení na stříbrné příčce v rámci Moravskoslezského kraje a posunula pomyslnou laťku ještě výš. Letošní platinové ocenění je dosud nejvyšším dosaženým výsledkem.

„Občané u nás mnohdy vyřizují záležitosti komplikované, nepříjemné a legislativa se zdá velmi záludná. Chceme, aby se zde občan cítil při vyřizování dobře, nepociťoval bariéry, takže nás zajímá jeho názor – jak se úředník choval, jak byl srozumitelný, vstřícný, ochotný, zdvořilý, jaká byla rychlost vyřízení, jak vnímá odbornost úředníka, ale zajímá nás např. i jak vnímá prostředí kanceláře. Výsledek je pro nás důkazem, že úředníci magistrátu odvádějí svou práci na výbornou, že berou svou práci vážně a zodpovědně. Zpětná vazba od klientů je pro nás velmi důležitá mj. pro zkvalitňování práce našich zaměstnanců, a proto budeme rádi, když se s námi budou o své názory i nadále dělit,“ dodala tajemnice Magistrátu města Třince Jana Fojcik Gawlasová.

Zdroje: (trinecko.cz)