Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
Třinecké železárny hodlají zajistit vakcinaci svých zamestnanců – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

Třinecké železárny hodlají zajistit vakcinaci svých zamestnanců


Již přibližně měsíc probíhá v České republice očkování proti nemoci Covid-19. Velké firmy napříč republikoubse proto rozhodly, že se pro své zaměstnance pokusí získat vakcíny co nejdříve. Mezi těmito firmami jsou i Třinecké železárny.

Třinecké železárny již nyní spolupracují s Nemocnicí AGEL Třinec – Podlesí, která má firmě pomoci s vytvořením nového očkovacího centra nejen pro její zaměstnance, ale i pracovníky dceřinných společností a odloučených provozů. „Očkování by mohlo být jednou z cest, jak se vrátit po více než roce alespoň trochu k normálnímu životu. Existuje velká šance, že se nám podaří získat určité množství dávek vakcín, které bychom dle zájmu rádi poskytli našim zaměstnancům,“ uvedl pro server ehutnik.cz generální ředitel Třineckých železáren Jan Czudek. To vše je samozřejmě podmíněno dostatečným množstvím vakcín dodaných do České republiky. Momentálně je vakcín bohužel nedostatek.

Proočkování zaměstnanců Třineckých železáren, dceřinných společností a odloučených provozů má mít několik fází. První fáze probíhala do 31. ledna a zaměstnanci v rámci ní měli možnost hlasovat, jestli o očkování stojí nebo ne. Hlasování probíhalo prostřednictvím sms zpráv, jejichž prostřednictvím mohli zaměstnanci vyjádřit, zda očkování chtějí. Na základě hlasování firma určí množství vakcín, o něž by žádala.

Druhou fází je vznik očkovacího centra v nemocnici na Podlesí a založení vlastního rezervačního systému. Rezervační systém pak bude zaměstnance informovat o termínech očkování. „Informace se k zaměstnancům Třineckých železáren, vedoucím odborných útvarů, provozů a ředitelům dceřiných firem včetně mateřské společnosti Moravia Steel v areálu dostanou také interní poštou a v hromadných vzkazech aplikace Lotus Notes,“ dodal Jan Czudek. Očkování bude samozřejmě pro zaměstnance zcela dobrovolné.

Další z velkých firem, které se rozhodly postupovat stejně jako Třinecké železárny, je například Škoda Auto. I ve Škodovce již proběhla anketa mezi zaměstnanci a její výsledky ukázaly, že zájem o očkování má více než polovina zaměstnanců.

zdroj: trinec.cz