Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
Unikl benchmark Asus Zenfone 7. Odhalil brutální výkon. Bude brutální i koncová cena? – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

Unikl benchmark Asus Zenfone 7. Odhalil brutální výkon. Bude brutální i koncová cena?


Zatímco spekulace o novém ROG Phonu už kolují internetem. Po novém Zenfonu 7 jakoby se slehla zem. Loni touto dobou jsme už znali vše o Zenfonu 6. generace a pomalu se chystal na první trhy. Letos v současné pandemické krizi která zmítá ve velké míře Čínu ale i zbytek světa, jsme svědky opožděných premiér novinek pro letošní rok, více něž 100% navýšení cen oproti loňsku a záhadného oddalování nových modelů jedné značky (ano, bystřejší pochopili že narážím na na Nokii a její odložení premiéry nové Nokie 9.3, Nokie 6.3 a Nokie 7.3), které byly odloženy podle dosavadních informací na 4. kvartál tohoto roku.

V poslední době se jim ale velice slušně daří s herním modely řady ROG Phone, jehož třetí generace by se měla objevit už během července. Spolu s ním se pravděpodobně dočkáme i „normální“ vlajkové lodi ASUS Zenfone 7 a právě tento kousek se dnes ukázal ve výsledcích benchmarku Geekbench. A jeho výbava poměrně překvapila.

Tedy můžeme jen spekulovat, že se jedná o ASUS ZenFone 7, protože označení „asus ZF“ u testovaného modelu je poměrně jasně vypovídající. Telefon dostal do vínku špičkový procesor Snapdragon 865, což by nebylo až tak velké překvapení, ale také hned 16 GB RAM. A to už je mimořádně štědrá porce paměti, protože něco takového zatím rozhodně není standardem. Dodejme že zde tuto metu neatakují žádní výrobci (Samsung, OnePlus, Oppo ani Vivo). Podobnou výbavu by měl dostat herní ROG Phone 3, ale pro normální verzi se něco podobného rozhodně neočekávalo. Samozřejmě nemůžeme z jednoho obrázku dedukovat příliš mnoho, ale každopádně jde o zajímavý detail.
Modely řady Zenfone obvykle nepatří k drahým telefonům, navzdory velmi štědré výbavě. A tvůrci se nebojí ani experimentovat, což předvedli například u minulé generace Zenfone 6. generace. Tam totiž přišli s otočným výklopným modulem fotoaparátu, který tak zastal funkci jako hlavní, tak i selfie kamerky a umožnil opravdu full-screen displej bez kompromisů. Prozatím není jasné, jak bude vypadat design Zenfone 7, spekuluje se o trojici foto-senzorů v klasickém umístění, ale nikdo nic konkrétního nemá v ruce.

Nechme se překvapit čím nás letos hodlá Asus u modelu Zenfone 7 ohromit. Loni se mu to povedlo absolutně. Uvidíme s čím se vytasí letos. Spekuluje se také že zpoždění Zenfone 7 je z důvodu vývoje nového fotosenzoru určeného právě pro nový Zenfone 7.Jen okrajově, pokud bych použít současné fotočipy moc by nový Zenfone 7 neohromil, při nejmenším né tak jako loni s IMX586 od Sony, nový IMX 686 který nalezneme například v Poco F2 Pro nedosahuje takových kvalit jak bylo předpokládáno po loňské debutu IMX586.