Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
Vedení mobilní divize LG definitivně rozhodlo o osudu její divize. LG Mobile ukončí provoz k 31. květnu 2021. LG definitivně končí s mobilními telefony – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

Vedení mobilní divize LG definitivně rozhodlo o osudu její divize. LG Mobile ukončí provoz k 31. květnu 2021. LG definitivně končí s mobilními telefony


Je to definitivní. Firma LG ukončuje provoz ztrátové mobilní divize a zaměstnanci přejdou po uzavření této divize pod křídla jiné. Včera o tom rozhodlo vedené na valné hromadě LG Electronics.

Firma se tak rozhodla utnout neustále se prohlubující krizi, kterou ještě umocnila pandemie COVID-19. Mobilní divize byla ztrátová dlouhá léta a nepomohla ani změna vedení od které jsme slibovali změnu strategie a nový restart značky, který se bohužel nedostavil. Ano přišly dva zajímavé kousky v podobě LG Velvet 5G a LG Wing, který pojal ohebný displej po svém, ale ani tyto dvě novinky neudělali kdovíjakou díru do světa a firma se tak nadobro propadla do hluboké ztráty ze které už nebylo úniku.

Jen se dostavilo to, co se mnělo dostavit už dávno a co v dohledné době čeká v obdobné míře i HTC nebo třeba Nokii, která to má taky nahnuté a jen si odmítá přiznat fakt, že to jde se značkou z kopce.
LG telefony nebyly špatné. Vždy se alespoň ve vlajkovém segmentu jednalo a velice dobře vybavené telefon s výborným hardwarem. Jejich největší slabinou byla ovšem cena a fakt, že tyto telefony si nikdy neuměly držet svou cenu a mnohdy jsme byli svědky toho že takové LG G8s přišlo na český trh za cenu kolem 17 tisíc a o zhruba 3 měsíce později bylo na nějakých cca 13 – 14 tisících, což svědčí o špatném marketingu firmy a o tom že firma špatně naceňuje své zboží a neumí jej prodat svým zákazníkům.

A tak se uzavřela další kapitola výrobce, který býval ve své době na vrcholu a prezentoval jeden zajímavější model za druhým. Dnes si koupí LG telefony jen skalní fanoušci této jihokorejské značky a nebo ti kteří milují jejich mobilní nadstavbu. Ta je co si budem boží. Rozsah nastavení je neskutečný. Jde o poměrně masivní nadstavbu, která se blíží Samsungu a jeho OneUI, ale takový PROFI režim v aplikaci Fotoaparát je něco co můžou těmto telefonům závidět majitelé všech značek jako OnePlus, Samsung, Sony, Pixel od Googlu, Realme nebo i Xiaomi.

Ale nemusíme smutnit. Třeba se jednou dočkáme s velkou slávou vzkříšení značky jako tomu bylo u Nokie nebo Motoroly.