Xiaomi Mi MIX 3 oficiálně. Novinka láká na čtyři fotoaparáty a 10GB RAM


Třetí generace úspěšné průkopnické řady z dílen Xiaomi byla světu konečně představena. Řada Mi MIX je právem považována za průkopníka telefonů bez rámečků. Vzpomeňme na vůbec první generaci. Současný model Mi MIX 3 hranice rámečků posouvá ještě o něco dále. Jak můžete vidět na přiložených fotografiích, displej zabírá takřka úplně celou čelní stranu. Dle výrobce se využití čelní plochy displejem vyšplhalo na 93,4 %.

Srdcem telefonu je Qualcomm Snapdragon 845, 10GB paměti RAM. Ta bude ovšem dostupná pouze v kombinaci s 256GB úložištěm. Základní variantou bude kombinace buď 6/128GB, nebo 8/128GB, 8/256GB a vrcholem bude již zmíněných 10/256GB.

Nejnovější Xiaomi se chlubí 6,4palcovým displejem bez rámečků a výřezu. Využití čelní plochy zobrazovačem dle výrobce překračuje 93 %.Senzory a čelní fotoaparáty jsou schovány za displejem a odkryjí se odsunutím.

Nabízí se otázka, kam se poděly nezbytné senzory či čelní fotoaparát. Xiaomi to vyřešilo elegantně ve stylu Oppo Find X. Vrchní část s displejem lze posunout směrem dolů, čímž dojde k odhalení například dvou čelních fotoaparátů s rozlišením 24 a 2 megapixely. Na rozdíl od Find X však posunutí nepohání motorizovaný mechanismus, vše tedy záleží na uživateli. Čtečka otisků prstů není integrována do displeje, ale nachází se na zadní straně.

Displej má úhlopříčku 6,4 palce a Full HD+ rozlišení. Poměr stran se zastavil na 19,5:9. Znovu připomeňme, že rámečky kolem displeje jsou jednotné a opravdu velmi malé. Nad displejem se ale přeci jen našlo místo pro reproduktor.
Zadní strana je domovem duálního fotoaparátu s rozlišením 12 (f/1.8) + 12 (f/2.4) megapixelů. Nechybí čtyřosá optická stabilizace obrazu a také dvojnásobný optický zoom. Pořizovat budete moci záznam 4K videa nebo superzpomalená videa s 960 snímky za vteřinu.

Stále jsme ještě nevyčerpali všechny trumfy, kterými novinka vládne. Konektivita je naprosto špičková a nabízí podporu 4G, Wi-Fi, Bluetooth 5.0 a NFC. Xiaomi Mi MIX 3 navíc nabídne také podporu 5G sítí. Tato speciální verze dorazí počátkem roku 2019 na vybrané evropské trhy. Závěrem přichází tradičně zmínka o baterii s kapacitou 3 850 mAh a podporou bezdrátového nabíjení.

Základní verze Mi MIX 3 (6+128 GB) bude stát 475 dolarů, což je necelých 13 tisíc korun. Prostřední varianta (8+256 GB) vyjde na 575 dolarů, přibližně 15,5 tisíce. A nakonec speciální edice Forbidden City Palace Museum (10+256 GB) dodávaná s bronzovou soškou bude nabízena za 720 dolarů, což je téměř 20 tisíc.