Xiaomi zakládá další podznačku. Řada Redmi bude vystupovat samostatně, stejně jako POCO


Od nynějška už žádné Xiaomi Redmi ale Redmi by Xiaomi. Řada Redmi se v portfoliu čínského výrobce stala natolik důležitou, že z ní Xiaomi vytvoří samostatnou značku. Situace je podobná jako u Poco by Xiaomi, výrobce využije stávající prodejní kanály a infrastrukturu Xiaomi, marketing bude samostatný. Čistě pod značkou Xiaomi zůstanou smartphony spadající do řady Mi.

Příliš podrobností o tom, co vedlo Xiaomi pro zrušení série Redmi a vytvoření samostatné značky, známo není.Série Mi je zaměřena na top modely vyšší třídy, kdežto řada Redmi byla orientována spíš na nižší až střední třídu a tomu byla uzpůsobena i cena přístrojů. Není tajemstvím, že telefony Redmi byly a dosud jsou velmi populární, což by mohlo být dalším důvodem pro zrušení řady a vytvoření samostatné značky.

HP Spectre 15 x360 je první vlaštovkou s 15″ AMOLED displejem

 




První pohled – Klangstoff Mini (Bluethooth reproduktor)

 

 

Alespoň v počátcích novému projektu mateřské Xiaomi výrazně pomůže. Výkonný ředitel Xiaomi, Lei Jun, s předstihem vystavil na sociální síť Weibo fotografie připravované prvotiny, která by se měla nazývat Redmi X (kódové označení „Little King Kong“). Na snímcích vidíme smartphone s kovovým šasi a skleněnými zády, na nichž je logo Redmi, čtečka otisků prstů a také největší zbraň – 48Mpx fotoaparát! Ten je ještě doplněn sekundární kamerkou a celý modul výrazně vystupuje nad plochu zad. Od foťáku se očekávají výrazně kvalitnější noční snímky.

Barvy budou tři, ke klasické černé se přidá gradientní modrá a růžová. Na horní hraně bude přítomen 3,5mm jack, na hraně spodní USB-C konektor a dvojici reproduktorů. Šéf Xiaomi sice neodhalil vzhled čelní strany, dřívější spekulace napovídají, že smartphone dostane 6,3″ displej s kapkovitým výřezem krytý 2,5D sklem. Výpočetní výkon zřejmě dodá Snapdragon 660 či nový Snapdragon 675, baterie má být 4 000mAh. Zbytek specifikací telefonu se dozvíme již zítra. Redmi totiž v Pekingu pořádá tiskovou konferenci, kde by značka měla oznámit své další cíle a možná i další smartphony.

Nová podznačka Redmi byla důkladně otestována: