Zástupci církví působící na Třinecku požehnali městu


Stalo se už pěknou tradicí, že mezi první novoroční návštěvy, které přivítá primátorka Věra Palkovská na třinecké radnici, patří zástupci církví působících na území našeho města. Nejinak tomu bylo i letos 6. ledna, kdy se toto setkání uskutečnilo již pojedenácté.
„Velmi si této novoroční tradice vážím, protože máme řadu společných aktuálních témat, o kterých můžeme společně hovořit a spolupracovat na nich. Záleží nám společně na tom, aby byl Třinec město, které má rádo lidi a je přívětivé rodinám, dětem, seniorům a potřebným. V letošním roce začneme projednávat nový strategický plán a chceme, aby se na jeho tvorbě podíleli i zástupci církví a církevních organizací působících v našem městě. I nadále budeme klást důraz na odpovědnost – k sobě, k rodině, práci i k městu,“ uvedla primátorka Věra Palkovská a zdůraznila, že bychom neměli nezapomínat ani na pokoru, a zároveň bychom si měli vážit toho, jak se máme v současné době dobře.

Víkendové video – 5.1.2020 – Sestřih událostí roku 2019

Více než desetiletá novoroční tradice naznačuje, že vztahy mezi vedením města a církvemi jsou v posledních letech na vynikající úrovni a novoroční setkání oceňují také sami představitelé církví. „Myslím, že nemluvím pouze za sebe, ale i za ostatní účastníky, když řeknu, že jsme moc rádi, že můžeme pokračovat v tradici novoročního požehnání na magistrátě. Jako křesťané věříme, že Boží požehnání je něco, co lidé i města potřebují. Nicméně toto setkání má i informační či motivační rozměr,“ uvedl pastor třineckého sboru Slezské církve evangelické a. v. Michal Klus. Mezi tématy, která přišla na řadu, bylo i bezdomovectví a žebrání. „Významným tématem našich diskuzí byla především problematika nadměrné veřejné konzumace alkoholu a destruktivního vlivu závislostí. Chceme společně přemýšlet, jak v této oblasti můžeme přispívat ke zlepšení situace,“ dodal Michal Klus.
Zdroje: trinecko.cz