Warning: Constant WP_DEBUG already defined in /data/web/virtuals/175388/virtual/www/domains/lukas2.eu/wp-config.php on line 103
Zemědělský veletrh techniky a zvířat a veletrh Amper 2020 letos nebudou. Proč? Protože Koronavir – LUKAS2.eu | Oficiální webová stránka

Zemědělský veletrh techniky a zvířat a veletrh Amper 2020 letos nebudou. Proč? Protože Koronavir


Už to začíná být celkem zajímavé. Jediný veletrh po celém světě které letos proběhl v obvyklém čase a na obvyklém místě byl veletrh CES v Las Vegas a Brněnský Stavební veletrh. Jak to tak vypadá,  s ostatními veletrhy a prezentacemi a akcemi pro novináře či širokou veřejnost bude na delší dobu ámen. Po MWC Barcelona, GDC 2020, Google I/O, konferenci Microsoftu a plánované konferenci Facebooku F8 padla za oběť další událost pro veřejnost a tisk. 

Veletrh Amper se měl konat od 17. března a chvíli na to měl navázat veletrh pro zemědělce a farmáře a všechny co mají kladný vztah k technice a hospodářským zvířatům akce Tech Agro 2020, letos se ani jeden ze zmíněných veletrhů vůbec neuskuteční.

“S ohledem na aktuální mezinárodní situaci šířící se epidemie nemoci COVID-19, kdy počet nakažených rapidně narůstá a lze jen těžko predikovat další vývoj, a také na žádost většiny vystavovatelů jsme byli nuceni přesunout konání veletrhu AMPER 2020 z plánovaného termínu 17. března až 20. března 2020 do obvyklého termínu veletrhu AMPER 2021,” uvedl ve vyjádření jednatel společnosti Terinvest Jiří Šviga.

Informaci České televize, že se Techagro neuskuteční na přelomu března a dubna, jak bylo plánováno, potvrdil mluvčí Veletrhů Brno. Dodal, že se na tom vedení veletrhů domluvilo s partnerskými oborovými svazy. Podrobnosti Veletrhy Brno oznámí v pátek, nejprve o změně termínu veletrhu chtějí informoval všechny vystavovatele.

Informaci potvrdila i brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS). “Vnímám to jako rozhodnutí, které vede k eliminaci rizik. Je to menší zlo zrušit to teď v předstihu, než aby se to rušilo dva dny před akcí, když, by bylo vše připravené,” uvedla Vaňková.