Známe podobu Galaxy S9. Oficiálně se představí už 25. února v Barceloně

 

Modely Galaxy S9 a S9+ se nám oficiálně představí už 25. února na veletrhu MWC v Barceloně. Až do této doby budeme muset věřit spekulacím a neoficiálním informacím.

Podobu obou modelů tedy nejspíš známe, a co můžeme očekávat nového. Po designové stránce se toho moc nezměnilo. V podstatě vypadají obdobně jako loňské S8 a S8+.

Hlavní změna bude u těchto modelů ve velikosti displaye. Z obrázků se toho nedá moc vyčíst, ale dle slov Evana Blasse by měl mít klasický model display o velikosti 5,8 palce, zatímco Plus verze má mít 6,2 palcový display.Ve verzi pro Evropu bude u S9 procesorem Exynos 9810, ten pak doplní 4 GB RAM a 64 GB úložiště. Plus verze pak bude mít 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti.

 

Viditelná změna bude hlavně na zadní části tohoto modelu. Standardní verze S9 má mít pouze jeden fotoaparát, zatímco S9+ mít obsahovat duální fotoaparát, podobně jako třeba Apple. Čtečku otisku prstů nově najdeme na zadní části pod fotoaparátem.
 

Z renderů je také vidět, že by telefony nemusely mít zaoblený displej po stranách. Nebylo by to nic podivného, obzvlášť když vezmeme v potaz, že nedávno představený model Galaxy A8 (2018) se také zbavil zakřivení. Je ale také možné, že se jedná o render z dřívější fáze vývoje telefonu. Na oficiální odhalení si musíme měsíc počkat.

Představení Samsung Galaxy S8 na videu: