Akce Cihelna již 18.-19. srpna v Králíkách


Příští týden se koná další Cihelna, tentokrát s číslem 2023. Akce se koná opět za podpory města Králíky a Pardubického kraje. Akce se již tradičně zúčastní Armáda České republiky,, Policie ČR, Polska a Slovenské republiky. Jako každý rok se akce zúčastní kynlogové, Vězeňská služba nebo Vojenské muzeum Králíky.

Organizátoři slibují že udělají maximum pro to, aby akce byla přinejmenším stejná jako v předcovidových letech, doufejme že letos to po dvou odložených letech snad konečně vyjde. Připomeňme že akce byla 2x zrušená kvůli koronavirovým restrikcím. Akce byla známá tím, že navzdory místu konání byla hojně navstěvována ze strany fanoušku vojenské historie a rodin s dětmi kteří se rádi podívají jak v dané době mohly asi probíhat bitvy. VJK se snaží o co nejrealističtější přiblížení vybraných bitev který se určitým způsobem zapsaly do naší historie.

Téma letošní Cihelny je Slovensko v plamenech 44. Toto téma se nejspíš bude prezentovat poprvé a tak jsme zvědaví čím nás organizátoři překvapí a šokují letos. Místo konání je stejné jako v předchozích letech. Tedy velká travnatá plocha na otevřeném prostoru. Zde se bude celá akce odehrávat. Kromě samotných ukázek bude přístupné také muzeum a bunkry které bude možno vidět po celý víkend shlédnout.

Více informací naleznete na webu města Králíky nebo facebook stránce Akce Cihelna.

Akce se koná v termínu 18. – 19.srpna 2023 v Králíkách u opevnění KS-14

Cihelna 2019: