Beskydská laťka 2023 se vrací v plné síle po covidové pauze


Je to už 2 dlouhé roky co byl poslední ročník atletického mítinku Beskydská laťka 2020. Tehdy zhruba 2 měsíce na to udeřil ve světě COVID-19. Na dlouho dobu jsme tak byli odříznuti defacto od veškerých veřejných akcí, veletrhů apod. Už na konci roku 2020 to vypadalo že se vše vrátí do zaběhnutých kolejí ale nebylo tomu tak takže rok 2021 byl prvním rokem kdy byly zrušeny veřejné, kulturní a jiné akce nejen u nás ale i ve světě. Poté následoval rok 2022, verdikt pro tento rok: ZRUŠENO. Teprve v polovině roku 2022 se začínal svět oklepávat z covidové pandemie a pomalu jsme se vraceli do normálu. Až nastal rok 2023. první vlaštovkou byl nedávný CES 2023 v Las Vegas v Nevadě. To byla první akce v roce 2023 bez větších hygienických opatření a nutnosti se někde registrovat a hlásit jako tomu bylo například v Barceloně ještě v loňském roce na veletrhu MWC (Mobile World Congress).

Pro ty kdo ještě neslyšeli o Beskydské laťce, je to atletický mítink, zařazený do prestižní halové soutěže atletů. Pro výškařské atlety je několik důležitých soutěži kde se mohou ukázat. Mezi ty nejznámější patří ona Beskydská laťka, atletický mítink Hustopečské skákaní atd. Co je ale důležité, že na této halové akci se představí špička světové atletiky, tentokrát však bez ruské a běloruské účasti a to vlivem války na Ukrajině do které je Ruská federace zapojena, stejně tak Bělorusko a to zase vlivem tamní politiky autokrata Alexandra Lukašenka.

Takže 7. únor si všichni zaznačíme do našich kalendářů jako den, kdy se opět můžeme pokochat zahraničními i tuzemskými atletickými hvězdami. Vstupenky by měli jít do prodeje v tomto týdnu. Není však jasné jestli budou pouze v offline prodeji nebo i online. Kdo bude moderovat letošní ročník také není jasné. Naposled to byla dvojice Roman Šebrle a Kateřina Nekolná což jsou ostřílení sportovní komentátoři. bližší informace o akci zatím nejsou pouze je znám termín a místo konání což je tradičně už jako po několik ročníku třinecká hala ledního hokeje fanouškům hokeje a místním známá jako nová WerkArena na Frýdecké ulici.

Ukázka z roku 2020, kdy se konal poslední ročník před nucenou pauzou: