Chtěli jste otestovat výkon svého telefonu pomocí AnTuTu a nemůžete jej najít v Google Play? Máte smůlu. Google tuto aplikaci stáhl.


Z Obchodu Play zmizel nejen AnTuTu benchmark, ale i sesterské aplikace AnTuTu 3DBench a Altutu Benchmark.Tvůrci AnTuTu se proti odstranění svých aplikací brání. Sice přiznávají, že firma Cheetah Mobile je jedním z největších akcionářů populárního benchmarku, ale prý působí zcela nezávisle.

Nepopulárně prý nijak neovlivňuje účet AnTuTu na Google Play, stejně tak prý nepropaguje skrze AnTuTu svůj software. Vývojáři AnTuTu použili v popisku odkaz na stránky Cheetah Mobile, jelikož jsou na nich umístěny dokumenty k ochraně osobních údajů. Popis aplikace AnTuTu na webové stránky Cheetah Mobile odkazuje, což je zřejmě jeden z důvodů, proč se Google rozhodl jednat.

Média spekulují, že odstranění souvisí s nedávno oznámeným čištěním Play Storu, kdy Google naráz odstranil 600 tisíc aplikací, které porušovaly pravidla nebo nepatřičně obtěžovaly uživatele. Tehdy zmizely i aplikace studia Cheetah Mobile, která je známá pochybným softwarem s množstvím mikrotransakcí a opakovaným porušováním pravidel pro zobrazování reklamy. I když jako vývojář aplikací Antutu je uvedená firma Antutu, její majitel má být stejný jako u studia Cheetah Mobile.
Zdroje: smartmania.cz