Cihelna 2021 zrušena a přesunuta na rok 2022


Oblíbená vojensko-historická akce v Králíkách na Orlicko-Ústecku se ani letos neuskuteční. Důvodem je stále trvající a místy zhoršující se epidemiologická situace pandemie nemoci COVID-19.

Organizátoři po dlouhé debatě se státními orgány a účastníky vystupujícími na této každoroční akci, která byla už v minulém roce poznamenána touto pandemií usoudili, že by bylo nejlepší přesunou celou akci na příští rok a uspořádat až ročník 2022. V jaké termínu se akce přesně odehraje ale zatím není jasné protože organizátoři nechali jisté místo pro spekulaci, že by se akce mohla uskutečnit poprvé v jiném než tradičním srpnovém termínu nedaleko vojenského muzea a historického československého opevnění tvrze Bouda.

Akce má za se poměrně dlouho historii a každý rok na ni zavítají desítky tisíc návštěvníku všech generací.

K vidění je každoročně historická i současná technika, přítomna je také Policie ČR, ZZS, Hasiči, Vojenská Policie akce a akci v minulosti navštívil také bývalý ministr obrany Martin Stropnický. Dodejme se ze zřejmě nejedná o poslední zrušenou akci pro veřejnost v souvislosti s narůstajícími počty nově nakažených i navzdory velkého počtu proočkovaných napříč populací.

Ukázka z akce Cihelna 2017:

Načítám přehrávač