Další cyklostezka na obzoru. Tentokrát propojí Třinec s obcí Vendryně


Primátorka Třince Věra Palkovská v minulém týdnu podepsala se starostou sousední Vendryně Raimundem Sikorou smlouvu o spolupráci za účelem realizace stezky pro pěší a cyklisty. Společným záměrem je získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury na výstavbu cyklostezky, která propojí Sosnu s Vendryní. Dotaci bude zařizovat Vendryně a Třinec jí v tom bude nápomocen.

Společná stezka pro chodce a cyklisty má být dlouhá zhruba 1,4 kilometru a povede především katastrem Vendryně, malá část se bude nacházet i na území Třince. Trasa začne poblíž autobusové zastávky Vendryně stadion a skončí u parkoviště před nemocnicí Třinec-Sosna. Pokud vše půjde dobře a dotaci se podaří získat, s výstavbou by se mohlo začít v létě příštího roku. Cyklostezka s chodníkem by mohla být hotová do podzimu 2023.

„Záleží nám na bezpečnosti cyklistů a chodců na frekventovaných úsecích a dlouhodobě vytváříme vhodné podmínky, které usnadní lidem pohyb po Třinci. Tento rok jsme dokončili s pomocí dotace cyklostezku vedoucí směrem na Český Těšín a nedávno byla zprovozněna i zbývající část stezky pro chodce a cyklisty propojující Nebory a Ropici. Nyní je před námi další důležitý cíl. A protože nám stejnou měrou záleží i na dobrých sousedských vztazích, rozhodli jsme do toho jít s Vendryní a napomoci, aby se dílo podařilo,“ dodala primátorka Věra Palkovská.