Další fotky nového ZTE AXON 9. Výbavou bude patřit ke špičce.

Nový ZTE AXON 9 bude nástupcem letošního Axon 7/7s. Firma se již dříve nechala slyšet, že u další vlajkové lodi přeskočí číslo 8.

Na sociální síti Weibo se objevily další snímky možného designu tohoto telefonu. Telefon si zachová některé typické prvky jako třeba kruhové kapacitní tlačítko home, o co ale s největší pravděpodobností přijde, bude přední reproduktor. Ten se bude nově nacházet na zadní straně. Tato zpráva jistě nepotěší fanoušky této značky, neboť kvalita zvuku u modelu Axon 7 byla na velmi dobré úrovni.

Výbava nového ZTE Axon 9:

Telefon bude pohánět nový procesor od Qualcommu – Snapdragon 845, doplněné o 4GB/6GB operační paměti. Co se týče úložného prostoru, bude na výběr z těchto variant: 64GB/128GB/256GB. Fotoaparát by měl mít 20Mpx. Opomenout nesmíme ani AMOLED display s QHD+ rozlišením 2880×1440 pixelů. Na fotkách není vidět čtečka otisků prstů, z toho lze usuzovat, že buď ji výrobce u tohoto modelu nepoužije, nebo a to je více pravděpodobné ji umístí pod display, stejně jako to udělala firma VIVO u modelu X20 Plus UD.
Modelu bychom se měli dočkat letos v červnu, pokud firma dodrží cyklus po modelu Axon 7, který se na trh dostal v polovině roku 2016. Cena ZTE Axon 9 se odhaduje kolem 550 až 630 dolarů.