Další oběti pandemie jsou tady. Atletické mítinky v Hustopečích a Beskydská laťka byly pro letošek zrušeny bez náhrady


A je to tady zase. V minulém roce jsme si zvykli na to že vládní omezení a nařízení rušili kulturní a společenské akce nejen u nás ale i jinde ve světě. Vzpomeňme na MWC Barcelona, konference od Microsoftu, Facebooku nebo třeba Googlu, i takový velikán Apple představoval své produkty online bez účasti veřejnosti a novinářů. Vypadá to že ani letos se podobným věcem nevyhneme.

U náš jako první veřejné akce pro široké publikum vytáhly černého Petra hned dvě akce. Hustopečské skákání a Beskydská laťka. v Třinci. Organizátoři těchto akcí čekali do posledních chvil a váhali jestli uspořádat tyto akce nebo počkat až bude jasné kdy a za jakých podmínek se smí uspořádat akce pro veřejnost. Nakonec zvítězila jiná varianta bohužel v neprospěch obou stran, tedy na jak pořadatelů akcí tak samotných diváků.

„Toto rozhodnutí se nám nedělalo lehce, ale nutí nás k tomu současná epidemiologická situace nejen v České republice, ale po celém světě,“ sdělili shodně oba ředitelé Zbyněk Háder z Hustopečí a Stanislav Sajdok ml. z Třince. „Platná epidemiologická opatření neumožňují průběh obou mítinků v plném rozsahu a situace v Evropě neukazuje na možné brzké zlepšení. Navíc výškařské mítinky s hudbou jsou svých charakterem závislé na výrazné divacké podpoře, která by letos chyběla. Krátká halová sezóna také neumožňuje posunutí termínu konání závodů. Proto jsme se dohodli, že oba letošní závody budou zrušeny bez náhrady,“ uvedli oba ředitelé.

Oba pořadatelé věří že příští rok bude situace natolik uspokojivá že bude možné uspořádat oba halové atletické mítinky ve standardních termínech jako tomu bylo do nedávna.