Další setkání s občany Třince


Ve středu 27. března se konala tradiční diskuze s občany k místní knihovně. Témat k diskuzi bylo velké množství. Hlavními tématy byly sociální záležitosti ve statutárním městě Třinec, odpadové hospodářství, doprava ve městě, problémy s parkováním a další.

Velkým problémem v Třinci je parkováni. Navzdory častým a a velkým investicím se tento problém nedaří vyřešit a mnoho občanu každý den řeší kde své auto zaparkuje. V plánu je tedy postavit tzv. parkovací dům na sídlišti Sosna který by měl přidat další parkovací místa. Stejná stavba měla vzniknout i pod náměstím Svobody v prostranství před Kulturním domem Trisia. Z tohoto plánu nakonec, alespoň zatím město ustoupilo pro příliš velké náklady na realizaci této stavby. Jedním z bodů bylo také budování inženýrských sítí jako jsou vodovody a podobně. 

Na schůzi se také projednával dlouho plánovaný a nákladný projekt VIA SOSNA, který má ulevit přetížené ulici kaštanová a spojit centrum města se sídlištěm Sosna a Nemocnicí Třinec.

V rámci setkání s občany nechyběla také diskuze, kde občané pokládali dotazy na problémy které je trápí v našem městě. Další setkání se zástupci města by mělo proběhnout opět v nejbližší době.