Další snímky chystané Nokie 9 PureView. Sedmiočko s vysokou výdrží


Legendární značka PureView, kterou se honosily nejlepší fotomobily od Nokie, se už brzy dočká vzkříšení – dostane se do názvu příštího vlajkového smartphonu Nokia od společnosti HMD Global. Telefon Nokia 9 PureView měl být představen už letos, nakonec se jej ale dočkáme až počátkem příštího roku; podle ruských zdrojů se tak stane v posledním týdnu měsíce ledna.

Jak ukazují nejnovější rendery, Nokia 9 PureView bude velmi netradiční fotomobil, na zádech najdeme celkem sedm „očí“, z nichž pět bude sloužit jako čočka fotoaparátu, zbylé dvě budou domovem pro LED blesk a laserové ostření. Pokud se potvrdí popisy technologie z patentových přihlášek, bude mít Nokia 9 PureView pouze dva hlavní fotočipy – ten pod prostřední čočkou bude fixní, sekundární se pak bude otáčet na prstenci po jednotlivých čočkách s různými vlastnostmi – jedna bude širokoúhlá, druhá zoomovací, apod.

Nokii 9 PureView má pohánět letošní vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 845, k ruce mu bude až 8 GB operační pamětí. Kapacita vnitřního úložiště má dosahovat 128 GB. Přes čelní stranu se má rozprostírat 5,9palcový displej s Quad HD+ rozlišením a poměrem stran 18:9, nad ním se má nacházet čelní kamerka s jednou čočkou. Telefon má být odolný podle krytí IP6x, akumulátor v jeho těle bude mít kapacitu 4 150 mAh.

Nokia 9 PureView bude patrně představena na únorovém veletrhu MWC v Barceloně, je však možné, že se dočkáme i dříve; rozumné by bylo odhalit ji dříve než na trh vstoupí první telefony s novějším Snapdragonem 855.