Dívka z Ruska zemřela poté, co jí do vany spadl iPhone připojený k nabíječce

Patnáctiletá Irina Rybniková zemřela ve svém domě v ruském Bratsku poté, co si s sebou do vany vzala chytrý telefon, který v danou chvíle měla připojený k nabíječce. Podle tamních médií zemřela Rybniková ve chvíli, kdy upustila svůj iPhone do vody.

Příčinou smrti se s největší pravděpodobností stal zásah elektrickým proudem a následné selhání srdce. Bezvládné tělo dívky nalezly její rodiče, na záchranu však bylo již příliš pozdě. Podle tamních informací byla dívka v okruhu přátel a rodiny velmi oblíbená. Ve volném čase se věnovala bojovému sportu na pomezí boxu a wrestlingu.

CZ/SK Let’s Play | Euro Truck simulator 2 | 4. díl

 

 

 

 

Podobná úmrtí jsou poměrně výjimečná, přesto se nejedná o první takový případ. V březnu minulého roku zemřel v anglickém Essexu Richard Bull, když nabíjel svůj telefon ve vaně. Elektrický proud ho zasáhl ve chvíli, kdy se část mezi nabíjecím kabelem a samotnou nabíječkou dostala do kontaktu s vodou. V červenci téhož roku zasáhl elektrický proud čtrnáctiletou dívku Madison Coeovou poté, co se dotkla roztřepené části nabíjecího kabele.
Baterie ani elektronické komponenty mobilního telefonu sami o sobě nejsou nebezpečné, což potvrdil také elektrický inženýr Steve Fowler. Riziko představuje především napětí, které proudí adaptérem a nabíjecím kabelem. Pokud je kabel poškozený nebo roztřepený, pád nabíjeného telefonu do vody může skutečně vyústit v zásah elektrickým proudem. Smartphone připojený na nabíječku tedy ve vaně raději nepoužívejte.

První pohled na LG V30 ThinQ: