Do pražské MHD už jen s mobilem. Cestující si mohou nahrát jízdenku do mobilní aplikace Lítačka


Mobilní aplikace PID Lítačka pro cestující v rámci Prahy, Středočeského kraje a tamního integrovaného systému funguje něco málo přes rok. Dosud v ní lidé mohli nakupovat pouze jednorázové jízdenky nebo si například zjistit spojení pro svou cestu. Zobrazení dlouhodobých kuponů bylo pouze informativního charakteru a samotná aplikace v tomto případě nestačila k prokázání revizorovi.

V tomto týdnu ale došlo k aktualizaci – do aplikace se nově dají uložit i dlouhodobé jízdenky (např. měsíční kupon) a zároveň zobrazit k odbavení. Revizor si zkontroluje platnost aktuálního kuponu pomocí zobrazeného QR kódu, případně můžete využít u smartphonů s NFC přiložení k terminálu. Zcela tak odpadá nutnost nosit s sebou plastovou Lítačku nebo platební či jinou kartu, na níž může být kupon taktéž uložen.

Nahrání Lítačky do mobilu je jednoduché: stačí si stáhnout aplikaci PID Lítačka (zdarma pro Android a iOS), přihlásit svůj účet a převést svůj platný kupon. Převod probíhá v průběhu registrace identifikátoru přímo v aplikaci. Výsledkem úspěšného převodu je QR kód, který budete následně předkládat revizorům u jízdní kontroly. Pokud vlastníte pokročilejší androidový smartphone s NFC, stačí mít tuto funkci zapnutou a telefon s rozsvíceným displejem přiložit k terminálu podobně jako plastovou Lítačku.
Zdroj: via mobilmania.cz / DPP