[DOJMY] Další Třinecký týden mobility je za námi. Prezentovaly se elektrovozy i veteráni


Každoroční Evropský týden mobility který pořádá Statutární město Třinec je za námi. Koncert Srdce který probíhal současně s touto akcí sice pokračoval až do večerních hodin prostranství na Lidické ulici však bylo vyklizeno již před 18 hodinou.

Začneme ale popořadě. Prvně nás upoutal nový elektrobus Škoda PERUN kterých jezdí po našem městě celkem 10 (uvedeny do provozu v r. 2017), do jehož útrob jsme mohli nahlédnout a jehož prostory zná při nejmenším každý třinečák.

Hned vedle tohoto krásného vozidla byla zaparkovaná Karosa C734, na kterou byla radost pohledět po dlouhé a jistě velmi nákladné rekonstrukci byla uvedena příležitostných akcích toho typu. Dále jsme si mohli prohlédnout Škodu ŠM11 a hned vedle bylo RTO 706, nebo nám třinečákům lépe známo jako “vajco”. Hlavním mottem této akce bylo “Pokrok nezastavíš”, dle slov paní primátorky RNDr. Věry Palkovské.

Hlavní lákadlo této akce však stálo kousek bokem ale stále na dosah naší kamery. Neboť zde v Třinci měl premiéru elektromobil Tesla Model X v hodnotě 3 mil. Kč. Byl zde k vidění i legendární old car Cadillac Vintage z roku 1957, staré Škodovky (Felicie (1959) a 1000 MB (1964).

Další stanoviště patřilo jednostopým vozidlům na elektrický pohon. Celkově akce na mně udělala dobrý dojem, ovšem letos byla akce trochu komornější. Pod článkem naleznete to nejzajímavější ze všech stanovišť. Doufejme že příště bude akce pestřejší a nabídne více kusů techniky ať už z historie nebo ze současnosti.

TESLA X:

 

ŠKODA 706 RTO:

 

ELEKTRO SKÚTRY: