Dva měsíce s Redmi Note 7


Ač je tento krasavec “pouze” střední třídy, má se poměrně nový Redmi Note 7 opravdu čím pochlubit. Jak je známo z mnoha webových, či YouTube recenzí, parametrově ostatním mobilům střední třídy nasadil laťku opravdu vysoko. Ale jak je to vlastně doopravdy po dvouměsíčním používání? Není to jen parametrový trhák s velmi brzkou koncovkou, vyznačující se FPS dropy po měsíci používání?

Xiaomi už dávno předvedlo, že je jednou ze serióznějších značek na trhu. Pokud se mám na vetšinu čínských značek dívat subjektivně, většina z nich je odpad, ale Xiaomi patří rozhodně do jiné ligy. Klíčovou roli pro mě hrál poměr cena/výkon a po dvou měsících intenzivního používání musím prohlásit, že pokud si chcete pořídit mobilní telefon s #hodně muziky za málo peněz u tohoto skvostu jménem Redmi Note 7 rozhodně nešlápnete vedle! Ba naopak příjemným překvapením Vám může být velmi povedený fotoaparát s možností převodu na 48MPx velikost (viz foto na konci článku).

Varianta, jež mám já, je ta nejzákladnější, která nabídne pouze 3GB paměti RAM a 32GB uložiště. I přes to jsem moc příjemně překvapen, s jakou plynulostí systém běží. Optimalizace se firmě Xiaomi na tomto modelo opravdu povedla, ovšem 3 GB RAM jsou citelně znát při větší zátěži a více spuštěných aplikacích najednou. No, pro běžného uživatele zcela dostačující a hraní vůbec neomezující záležitost (pokud máte spuštěnou jen hru + prohlížeč, tak se hra vůbec neseká).

Další nádhernou podívanou je učitě displej, který nabíhne hezké pozorovací úhly a zpracování barev. Co je pro mě trochu zklamáním je horší čitelnost na slunci, což ale mobilu v této cenové kategorii dokážu odpustit.

Poslední věcí, která byla pro mě klíčová při koupi telefonu byla baterie. V Redmi Note 7 je vskutku obrovská a při větší zátěži vydrží klidně i celých 8 hodin + nějaké minuty. Co mě ale zarazilo, že v režimu letadlo, při občsné kontrole SMS a hovorů, a opětovném zapnutí módu letadla mi baterie s přehledem vydržela polovinu 10 denního tábora. Třetí večer mi zbývalo ještě 35% baterie, ruhý den ráno 33%. Moc krásný pohled!

Takže suma sumárum: jediné nedostatky jsem objevil v pohobě horší viditelnosti a horšímu výkonu při velkém zatížení procesoru a RAM paměti. Ovšem plusů má u mě mnohem víc a pokud člověk není náročný, pak mu tento mobil velmi zpříjemní život a jeho peněženka se na něj zlobit nebude.

Fotogalerie snímků z Redmi NOTE 7:


Testovací video Redmi NOTE 7  (1080p 30fps):