ELEPHONE U Pro bude v prodeji i v keramické variantě


Moderní telefony jsou  v drtivé většině vyráběny z kovových slitin, plastu, skla nebo případně jejich kombinace, ale na trhu najdeme i modely, které jsou k dispozici i ve variantě s keramikou. Viděli jsme ji u vlajkových modelů od Xiaomi a podle posledních informací se do tohoto odvážného kroku pustí i Elephone se svým nadcházejícím kouskem Elephone U Pro.

Pro menší značku typu Elephonu se jedná o poměrně odvážný pokus, protože náklady na výrobu keramického těla telefonu jsou výrazně vyšší, protože i ta nejmenší trhlinka znamená při výrobním procesu konec celého úspěchu. Uvidíme, jak se to promítne do ceny, protože stále ještě ani neznáme základní cenové nastavení základních modelů.

Keramická verze se bude týkat pouze lépe vybaveného Elephone U Pro a díky použití tohoto materiálu by měly automaticky odpadnout případné problémy s citlivostí signálu. Bezdrátové nabíjení bude také bez problému a celková odolnost těla telefonu bude na vyšší úrovni v porovnání s obvyklými skleněnými zády.

Elephone U Pro s největší pravděpodobností dorazí s velmi slušnými specifikacemi zahrnujícími zakřivený 5,99’’ AMOLED displej s poměrem stran 18:9 krytý Gorilla Glass 5, procesor Qualcomm Snapdragon 660, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní paměti, NFC či bezdrátové nabíjení. Tento model si lze zarezervovat na oficiálních stránkách výrobce až do 5. února.

 

Představení modelů Elephone U a U Pro: