Equa bank je další bankou která spustila platby přes Apple Pay


Equa bank od 21. ledna 2020 umožňuje svým klientům platit prostřednictvím Apple Pay. Bezkontaktní platby pomocí Apple Watch nebo iPhonů lze používat k placení na terminálech v kamenných prodejnách, dále k bezkontaktním výběrům z bankomatů a také k platbám v e-shopech na internetu.

Banka umožňuje se službou Apple Pay použít jakoukoli debetní kartu, kterou vydala. Všechny odměny a výhody, které poskytuje Equa bank při placení klasickou kartou, zůstávají pro zákazníky zachovány i při placení prostřednictvím Apple Pay a zákazníci tím pádem nepříjdou o žádnou s výhed a placení se tak stane ještě přívětivější.

Všechny transakce jsou zabezpečené a vyžadují ověřením – např. pomocí Face ID (ověření skenováním obličeje majitele telefonu), Touch ID (ověření otiskem prstu) nebo klasickým kódem. Apple Watch jsou chráněné kódem, který zná jen uživatel, a tento kód je vyžadován pokaždé, když si hodinky nasadí. Obchodníkovi není sdělováno číslo ani identita karty a čísla fyzických karet nejsou ukládána do zařízení ani na servery Apple, tím je zachována nejvyšší míra zabezpečení a nehrozí zneužití karty či identity v podvodným platbám.

Podle průzkumů Mastercard v současnosti platí mobilním telefonem téměř dvacet procent Čechů, přitom z lidí do 50 let dokonce téměř jedna třetina. Z hlediska zemí střední a východní Evropy je Česká republika na špičce co do počtu plateb za měsíc. Rozšiřování mobilních plateb usnadňuje i fakt, že téměř všechny vydávané platební karty jsou bezkontaktní.

Redaktoři Mobilmania.cz natočili video jak jednoduché je platit pomocí chytrých hodinek:

Načítám přehrávač