Honor Magic 2. To nejlepší co si můžete v telefonu přát

 


Když se Honor Magic 2 prezentoval na veletrhu IFA v Berlíně, byli jsme všichni v šoku. Teď, když byl včera oficiálně představen světu nás překvapuje ještě více. Tisková konference proběhla v Číně a o dostupnosti mimo tamní trh Honor zatím mlčí. Bude to jako s jinými klíčovými modely, které se prvně představí tam a evropská verze přijde později, nebo tentokrát budeme mít smůlu úplně?

Hlavním peckou je 6,4″ AMOLED displej s opravdu tenkým rámečkem. Na spodní straně je trochu širší, zato jej nenarušuje žádný výřez. Senzory a fotoaparáty se totiž přestěhovaly do výsuvné části – stačí proti sobě zabrat prsty, ozve se kovové cvaknutí a už můžete fotit.

Kamery mířící na uživatelův obličej jsou tři. Hlavní se nachází uprostřed a má 16 MPx a světelnost f/2,0, po stranách jsou dvě 2MPx, které slouží k mapování hloubky scény kvůli rozostření pozadí a podobným trikům. Zajímavé je, že prémiové verze Honor Magic 2 3D Light edition dvě postranní kamery mění za dva infračervené senzory a přidává projektor červených bodů. Výsledkem má být technologie pro zabezpečení displejem srovnatelná s Apple Face ID.




Také na zádech novinky jsou tři fotoaparáty a tady je možné vysledovat podobnost s jarním Huawei P20 Pro, který stále drží vedení v žebříčku DxO Mark pro nejlepší fotomobily. Parametry a vlastnosti jsou ale trochu promíchané:

  • Huawei má hlavní foťák se 40 MPx, Honor pouze 16 MPx (při světelnosti f/1,8).
  • Monochromatický senzor má u Huawei 20 MPx, u Honoru 24 MPx (f1,8).
  • Huawei P20 Pro má teleobjektiv s rozlišením 8 MPx, Honor Magic 2 má naopak širokoúhlou optiku se 16 MPx (f/2,2)

Od mateřské značky přebírá Huawei celou řadu působivých fototriků, ale logo Leica chybí. Video umí natáčet při rozlišení 4K, zpomalené záběry při rozlišení 720p zvládá dokonce při 480fps.

Čipset je Kirin 980, tedy stejný jako má Huawei Mate 20. Zajímavá je integrace čtečky otisků do displeje. Baterie má kapacitu 3 400 mAh, bohužel ani zmínka o grafenové technologii, o které se tolik spekulovalo. Zato rekordně rychlé 40W (10V/4A) nabíjení SuperCharge se integrovat povedlo, dodávaná nabíječka napěchuje akumulátor na 85 % za pouhou půlhodinu.

Mimo jiné zde také najdeme dvoufrekvenční GPS, Android 9 a hlasový asistent Yoyo, ale ten se mimo Čínu určitě nedostane. Sluchátkový jack chybí, ale v krabici dostanete redukci z USB-C. Chybí také slot na paměťovou kartu.

Ceny jsou známy pouze v juanech,po přepočtu na koruny navýšený o DPH, ale pokud by se jednou měl Magic 2 dostat i do Česka, dá se předpokládat, že cena bude ještě o něco výše. Číňané mohou vybírat z atraktivních zrcadlových barevných přechodů: z červené do fialové, ze stříbrné do černé a ze světle- do tmavě-modré.

  • Základní verze má 6 GB RAM a úložiště 128 GB: 3 799 juanů, tedy 15 000 Kč
  • Špičková verze má 8 GB RAM a úložiště 256 GB: 4 799 juanů, tedy 19 200 Kč
  • Už zmíněná prémiová 3D Light edition má také 8 GB RAM, ale úložiště znovu poskočí na dvojnásobných 512 GB. Navíc má také grafenovou heatpipe, která slibuje ještě účinněji odvádět teplo od procesoru. Dostupná má být v prosinci za 5 799 juanů, tedy asi 23 000 Kč