Honor po odtržení od problémového Huawei raketově rostě na čínském trhu


  • Honoru strmě stoupají prodeje na domácím čínském trhu
  • Už není po otěžemi Huawei, a tak se snaží značka dokázat, že je i sama schopna slušných prodejů jak za dob Huaweie
  • srpna se uvedou evropské verze Honoru 50, Magic 3 a TAB 7

Jak se zdá Honor má v domovské Číně stále poměrně velké slovo a tak není čemu se divit že navzdory nedávného odtržení od značky Huawei stále více rostou prodeje a zatímco Huawei bojuje s embargem ze strany americké administrativy, Honor vesele roste, za což mohou do jisté míry nové modely střední třídy Honor 50, Pro a SE. Ty se staly velmi rychle populárními a značku to posouvá dá a dál.

Dle poslední statistiky analytiků z Counterpoint Research se prodeje velice dobře zvedly již v květnu, podobným tempem rostly také v červnu a dále se zvedají. Každé dva týdny jsou prodeje v průměru o nějakých 30 % lepší, což dostalo Honor na 8,4% podíl na čínském trhu. To dostává tohoto menšího výrobce daleko před skomírající Huawei, který naopak stále klesá i ve své domovině a pomalu ale jistě ztrácí nejen důležitý trh ale i vliv v této lidnaté zemi.

Co vlastně stojí za takovýmto úspěchem? Odpověď hledejme v aktuální nabídce střední třídy Honoru. O modely 50, 50 Pro a 50 SE je nebývalý zájem a je až z podivem kolik fanoušku fandí této značky a právě tyto modely ženou prodeje a celou společnost zpět na vrchol.

V současnosti je vše na tak dobré cestě, že prezident společnosti George Zhao odhalil, že už více jako 4 tisíce lidí bylo najeto zpět v novém středisku Honoru po odtrhnutí od Huawei. Zároveň se prý líbí zákazníkům v Číně, že bylo zachováno označení všech modelů a neproběhl velký restart značky. Nemalé zásluhy přisuzuje Zhao ale také napojení na Digital China, což je jeden z hlavních investorů nového Honoru a zároveň největší distributor mobilních telefonů v Číně.

Už 12. srpna Honor odhalí modely 50, 50 Pro a 50 SE pro globální trhy. Navíc se představí taky modely Magic 3 a 3 Pro a své premiéry by se měl dočkat také tablet TAB 7.