Honor začal skutečně kouzlit. Nabídne našlapaný výkon a vychytávku kterou mu mohou závět i velikáni jako Apple nebo Samsung


Je to sotva půl roku, co spatřil světlo světa Honor Magic 3, se kterým Honor pokoušel vrátit zpět na výslunní po odtržení od bývalé matky Huawei. A vida povedlo se. Bohužel modely Magic 3, Pro a Pro Plus se k nám do ČR ani nedostal a my tak mohli tiše závidět krajinám, kde se tento skvěle fotící a skvěle vybavený model prodával.

Nyní jak se zdá konečně svítá na lepší časy. Honor uvedl nástupce Magic 4, Magic 4 Pro a zdá se, že se konečně dočkáme svěžího průvanu ve vlajkové třídě říše Androidů. A jaké tedy jsou oba modely? Čím potěší? Prvně si rozebereme model Magic 4.

Magic 4 de-facto vychází z loňského modelu Magic 3 a jedná se tak o takovou globální verzi řady Magic 3, Pro a Pro Plus. Displej u model u Magic 4 je však větší 6,81palcový LTPO OLED displej se 120 Hz frekvencí a QHD rozlišením. Zajímavostí je že model Magic 4 je oproti variantě Pro zaoblený jen a na levé a pravé straně a chybí zde rovněž 3D senzor u přední kamery.Pod kapotou samozřejmě tepe nejnovější srdce v podobě Snapdragonu Gen1 s až 12 GB pamětí RAM a 128/256/512 GB úložištěm. Baterie má kapacitu 4600 mAh a v kombinaci s až 66 W drátovým a bezdrátovým nabíjením to bude opravdu lahůdka. Co se týče foto výbavy u Magic 4 tam je to letos trochu jiné, než co jsme mohli vidět loni. Hlavní 50 Mpx senzor od Sony (SONY IMX766) s OIS, PDAF a laserovým ostřením zaručí opravdu nádherné snímky. Sekundární 50 Mpx senzor od Samsungu typu S5KJN1 s až 122° záběru je zárukou toho že se na snímek vejde opravdu hodně postav případně široká krajina. Třetí fotoaparát s 8 Mpx fungovat jako periskopický snímač s 5 násobným zoomem s až 50x přiblížením. Posledním členem do party je pak 12Mpx selfie senzor na čelní straně poslouží třeba pro video konference.

Telefon disponuje ochranou IP54 což přiznejme si narovinu naprosto nic neznamená. Cena telefonu byla stanovena na 899 € což dělá přibližně 22,5 tisíce Kč.

Pod kapotou samozřejmě tepe nejnovější srdce v podobě Snapdragonu Gen1 s až 12 GB pamětí RAM a 128/256/512 GB úložištěm. Baterie má kapacitu 4600 mAh a v kombinaci s až 66 W drátovým a bezdrátovým nabíjením to bude opravdu lahůdka. Co se týče foto výbavy u Magic 4 tam je to letos trochu jiné, než co jsme mohli vidět loni. Hlavní 50 Mpx senzor od Sony (SONY IMX766) s OIS, PDAF a laserovým ostřením zaručí opravdu nádherné snímky. Sekundární 50 Mpx senzor od Samsungu typu S5KJN1 s až 122° záběru je zárukou toho že se na snímek vejde opravdu hodně postav případně široká krajina. Třetí fotoaparát s 8 Mpx fungovat jako periskopický snímač s 5 násobným zoomem s až 50x přiblížením. Posledním členem do party je pak 12Mpx selfie senzor na čelní straně poslouží třeba pro video konference.

Telefon disponuje ochranou IP54 což přiznejme si narovinu naprosto nic neznamená. Cena telefonu byla stanovena na 899 € což dělá přibližně 22,5 tisíce Kč.U jednoho ToF senzoru nezůstalo. Druhý najdeme na zadní straně a dopomáhá zadním snímačům. Krom těchto vychytávek mají oba modely shodně Wi-Fi 6, BT5.2, NFC, čtečka otisků v displeji, 3D čtečka tváře nebo také stereo reproduktory. Co oba modely spojuje je Android 12 s GMS – tedy jsou zde přítomny služby Google, co je jistě dobrá správa. Co už tak dobré není je cena činící 1099 € tedy cca 27 tisíc Kč. Oba modely se dostanou na vybrané evropské trhy a o ČR zatím nepadlo ani slovo. Na závěr jsem si nechal vychytávku, kterou se dnes nepyšní žádný z prodávaných telefonu ani s Androidem ani s iOS. Jedná se o to že Honor použil AI, která poslouchá zda jste v hlučném prostřední nebo naprostém tichu a podle toho upraví hlasitost hovoru tak aby nikdo kolem vás nemohl odposlechnou váš hovor. Uvidíme jak se tato funkce osvědčí v akci a už se nesmírně těším až si nový Honor Magic 4 a Magic 4 Pro osobně vyzkouším.