Huawei P50 a P50 Pro představeny. Tam, kde jiní excelují, Huawei citelně zaostává

  • Po půlroce odkladů a spekulací se nám konečně ukázala dlouho očekávaná řada P50
  • Překvapivě bude nasazena kombinace procesorů od Qualcommu a vlastní Kiriny 9000
  • Dostáváme skvělý design, nádherný displej se 120 Hz, výborné fotoaparáty, ale pouze 4G verze

Po měsících dlouhého a nejistého čekání a několika odkladech se nám dnes představila řada P50 od Huawei. Huawei zachovává linii prémiového designu, špičkových fotoaparátů, rychlého nabíjení a nově ale přidává pouze 4G verze (byly představeny pouze P50 a P50 Pro, P50 Pro + nebylo uvedeno a není jisté zda-li vůbec bude) své vlajkové řady, menší baterii a nový systém Harmony OS 2.0.

Dlouho jsme četli spekulace o tom, že Huawei čeká zásadní změna od doby, co na něj administrativa ex-prezidenta Donalda Trumpa uvalila embargo a zařadila několik čínských výrobců v čele s Huaweiem na tzv. Black list. Telefony měly debutovat původně už v březnu, ale telefon jsou již venku byť bez varianty Pro +, která byla patrně zrušena nebo bude uvedena později.

Model P50 Pro:

Vepředu najdeme 6,6palcový OLED displej, který má stále velice silně zaoblené boky. Jedná se Quad HD+ panel se 120Hz frekvencí, 300Hz odezvou na dotyk, čtečkou otisků prstů v něm a průstřelem pro přední 13Mpx kamerku. Telefony budou ve dvou verzích a navíc se dvěma typy procesorů. První verzi bude pohánět Qualcomm Snapdragon 888 bez 5G modemu. Druhou bude pohánět Kirin 9000 rovněž bez 5G. Nebude chybět 8 GB RAM a 256GB úložiště v základu, které lze rozšířit nepříliš populárními NanoMemory card s dílen Huawei. Potěší voděodolnost IP68 skleněného těla, stereo reproduktory nebo 66W drátové a 50W bezdrátové nabíjení 4360mAh baterie. U ní stojí za zmínku zejména velice široký úhel záběru 100°, který není u selfie kamer běžný. Naopak na zádech v obřím modulu fotoaparátů najdeme nový a fyzicky obří hlavní 50Mpx fotoaparát s optickou stabilizací. Následuje 64Mpx periskopický teleobjektiv s 3,5x optickým zoomem, 100x digitálním zoomem a optickou stabilizací.

Model P50:

Tento model bude poněkud chudší nez Pro verze. Má menší 6,5 palcový displej, zaobleny typu OLED s QuadHD+ rozlišením a 300 Hz odezvou na dotyk, ale na rozdíl od Pro verze má pouze 90 Hz obnovovací frekvenci. Kapacita baterie poklesla na 4100 mAh a velké změny najdeme také u fotoaparátů. Selfie kamera a hlavní fotoaparát jsou stejné. 13Mpx širokoúhlý snímač má ovšem krapet užší úhel záběru a pro focení vzdálených objektů či detailů poslouží 12Mpx periskopický teleobjektiv s 5x optickým zoomem a optickou stabilizací. Jinak jsou ovšem telefony výbavou identické.

Oba modely budou k dispozici na globálním trhu ale Huawei bohužel stále neřeklo ceny ani dostupnosti. Ostatně ani konference nebyla přeložena do angličtiny. Spekuluje se ovšem, že ceny budou stejné jako u telefonů řady P40 a do Evropy se dostanou až koncem roku.

Intro k představení řady P50 od Huawei:

Načítám přehrávač